۴۶ طرح راهسازی ایلام در حال اجراست

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: ۴۶ پروژه راه‌سازی به طول ۲۷۱ کیلومتر با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان در نقاط مختلف استان در دست اجراست.
به گزارش فریاد، عبدالله بهادری اظهار داشت: احداث تونل‌های عظیم کبیرکوه، تونل دوم آزادی، بزرگراه ایلام-مهران و بزرگ‌راه دهلران به اندیمشک از جمله طرح‌های بزرگ درحال اجرای استان بوده که با پیشرفت مناسب در دست اجرا هستند.
وی از احداث هفت تقاطع غیر همسطح در طول راه‌های استان خبر داد و افزود: برخی از این طرح‌ها با پیشرفت فیزیکی مناسب در مراحل پایانی قرار دارند.
بهادری با اشاره به احداث راه اصلی سیروان به بدره و آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم این پروژه در شهرستان سیروان گفت: طرح مذکور با ۸۵ کیلومتر طول مسیر شهرستان‌های شمال و جنوب استان را نزدیک می‌کند.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تصریح کرد: همچنین احداث جاده چشمه چاهی به سفیدخانی که عملیات اجرایی آن درحال اجراست نیز مرکز استان به شهرستان سیروان را کوتاه و ایمن خواهد کرد.
بهادری احداث کنارگذر شهر ایوان و کنارگذر جنوب غربی شهر ایلام را از جمله طرح‌های مهم جهت کاهش ترافیک درون شهری عنوان کرد که به تازگی عملیات اجرایی آن‌ها آغاز و تسریع شده است.
وی چهار بانده شدن ورودی و خروجی شهر‌ها را از اولویت‌های این اداره کل جهت کاهش تصادفات دانست و تاکید کرد: چهار خطه شدن ورودی و خروجی شهر دره شهر، ورودی شهر ارکواز ملکشاهی و خروجی شهر آبدانان از جمله طرح‌های اجرایی در این زمینه است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام همچنین از شروع عملیات اجرایی اتصال استان به شبکه ریلی از سمت استان کرمانشاه خبر داد و گفت: ۹۵ درصد طرح‌های راهسازی استان فعال بوده و با جدیت درحال اجرا هستند.
استان ایلام درحال حاضر سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه (۱۵۰ کیلومتر بزرگراه، ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی و ۲ هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه فرعی و روستایی) دارد.
نظرات ارسال نظر