دستگاه‌ها طرح‌های متناسب با تسهیلات تبصره ۱۸ را ارائه دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از دستگاه‌های اجرایی استان خواست طرح‌های خود برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ آماده و ارائه دهند.
به گزارش فریاد، جهانگیر رستمزاد روز یکشنبه در نشست بررسی تسهیلات تبصره ۱۸ اظهار داشت: دستگاه‌های جهاد کشاورزی، صمت، میراث، راه و شهرسازی، دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت نفت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت ارتباطات، پارک علم و فناوری و دانشگاه‌ها و نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی می‌توانند از این تسهیلات پس از معرفی طرح‌ها برخوردار شوند.
وی از دستگاه‌های اجرایی خواست ایرادات و نواقص تسهیلات تبصره ۱۸ را جمع‌بندی و تحویل اداره کل اقتصاد و دارایی استان دهند تا به مرکز ارجاع شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام یادآور شد: یکی از معضلات استان دستورالعمل‌های داخلی بانک‌هاست که تفسیر به رای می‌کنند.
رستمزاد اضافه کرد: در بخش نامه‌ها هیچ قیدی نیست و خانه روستایی و زمین کشاورزی به عنوان وثیقه معرفی شده اما بانک‌های استان از اجرای این مصوبه سرباز می‌زنند.
وی تاکید کرد: دریافت تسهیلات برای مجریان طرح‌ها به خاطر سخت‌گیری بانک‌ها موجب طولانی شدن روند و ایجاد مشکلاتی برای آنها می‌شود.
رستمزاد گفت: نواقص و مشکلات هرچه سریعتر باید جمع بندی و برای اصلاح به مرکز ارسال شود تا شاهد وجود برخی از مشکلات قبلی در این مرحله نباشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام اظهار داشت: دستگاه‌ها تا فرصت باقی است طرح‌های اولویت دار خود را تهیه کنند که به محض ابلاغ اعتبار کار جذب آن انجام شود.
مدیرکل اقتصادی و دارایی استان نیز در این نشست به تشریح دستور العمل ابلاغی تسهیلات تبصره ۱۸ پرداخت و گفت: سهم دستگاه‌های اجرایی با لحاظ برنامه کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور از منابع بند یک ماده ۲ ، رقمی حدود ۲۷۲ هزار میلیارد ریال است اما هنوز برش استانی آن مشخص نشده است.
قدرت فیض‌الهی همچنین سهم اعتباری نهادهای حمایتی در مرکز را ۱۰ هزار میلیارد ریال برشمرد و اظهار داشت: از این میزان ۷۰ درصد سهم کمیته امداد و ۳۰ درصد سهم بهزیستی است و اولویت پرداخت تسهیلات توسط دستگاه مرکزی انتخاب می‌شود.
وی اضافه کرد: دستگاه‌ها علاوه بر تهیه طرح‌های خود پیشنهادات و مسایل و مشکلات را هر چه سریعتر آماده و به این اداره کل ارسال کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که با جذب ۱۰۰ درصد اعتبارات پس از ابلاغ همچون سال قبل عملکرد قابل قبولی در این حوزه داشته باشیم.
نظرات ارسال نظر