تزریق واکسن کرونا در ایلام به روزانه ۱۰ هزار دز افزایش می‌یابد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تزریق واکسن کرونا برای گروه‌های جامعه هدف در این استان به روزانه ۱۰ هزار دُز افزایش می‌یابد.
به گزارش فریاد، دکتر محمد کریمیان اظهار داشت: با اضافه شدن گروه متولدان سال ۱۳۷۰ به قبل و همچنین دریافت محموله‌های جدید روند تزریق واکسیناسیون در استان افزایش خواهد یافت.
وی میانگین کنونی واکسن تزریقی را هفت هزار دُز در روز اعلام کرد و گفت: تاکنون در مجموع بیش از ۳۱۶ هزار دُز واکسن در استان دریافت که بیش از ۲۵۸ هزار دُز تزریق شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام همچنین به پیک پنجم کرونا در استان اشاره کرد و افزود: پیک پنجم بدترین و سخت‌ترین پیک بوده بطوری که شمار فوتی‌ها بالاتر از پیک قبلی بوده است.
وی تعداد فوتی‌های کرونا از ابتدای شهریورماه تاکنون را ۹۹ نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون ۲۰ بیمار بدحال در مراکز درمانی استان بستری هستند.
کریمیان همچنین وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نانوایی‌ها را پایین و به میزان ۵۵ درصد عنوان کرد و افزود: اکنون درصد استفاده از ماسک بین مردم به‌میزان ۷۴ درصد افزایش یافته است.
شهرستان‌های ایلام، آبدانان، چرداول و چوار در وضعیت قرمز و شهرستان‌های دره شهر، دهلران، ملکشاهی، مهران، هلیلان و ایوان در وضعیت نارنجی و سیروان و بدره نیز در وضعیت زرد قرار دارند.
نظرات ارسال نظر