کمیته امداد ایلام رتبه نخست اجرای طرح‌های راهبری شغلی را کسب کرد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ایلام گفت: این نهاد در شش ماهه نخست امسال رتبه نخست کشور را در زمینه اجرای طرح راهبری شغلی کسب کرد.
به گزارش فریاد، شبیب جعفرزاده با اشاره به ایجاد یکهزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی برای نیازمندان جویای کار در استان از ابتدای سال جاری تاکنون افزود: مقرر شده تا پایان امسال این تعداد به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ طرح برسند.
وی با بیان اینکه عمده طرح‌هایی که از طریق راهبری شغلی ایجاد شده‌اند عمدتاً در زمینه دامپروری بوده است تصریح کرد: خدمات، صنایع دستی، صنایع کوچک، کشاورزی، تولید فرش و گلیم نیز از دیگر سرفصل‌هایی است که در زمینه آنها اشتغال ایجاد شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام افزود: در زمینه کاریابی برای نیازمندان نیز کمیته امداد استان توانست با تحقق ۹۵ درصد برنامه پیش‌بینی شده امسال در این مدت شش ماهه و با ایجاد شغل از طریق کاریابی در دستگاه‌های دیگر برای بیش از ۷۰۰ نفر شغل ایجاد کند و در سطح کشور توانست رتبه نخست را به دست آورد.
وی با اشاره به طرح‌های گوناگون که کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه اشتغال دارد گفت: طرح‌های هدایت شغلی، راهبری شغلی، کاریابی از طریق موسسات و پرداخت تسهیلات بانکی با مشارکت بانک‌ها از جمله مهم‌ترین این برنامه‌ها است.
بگفته جعفرزاده از آنجایی که توانمندسازی خانواده‌ها راهبرد مهم کمیته امداد است به این خاطر این دستگاه در چند سال اخیر همواره عنوان دستگاه برتر در زمینه ایجاد شغل را به دست آورده است.
نظرات ارسال نظر