بیش از ۱۲ هزار ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ ایلام انجام شد

رییس اورژانس پیش بیمارستانی ایلام گفت: ۱۲ هزار و ۶۴۶ ماموریت در۶ ماهه نخست سال جاری توسط پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده‌ای در این استان انجام شده است.
به گزارش فریاد، دکتر صیدنور علیمرادی اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری ۴۹ هزار و ۵۶۰ تماس با مرکز ارتباطات و هدایت عملیات اورژانس ۱۱۵ برقرار شده است.
وی افزود: از این تعداد تماس ۱۰ هزار و ۸۸۳ مورد منجر به اعزام آمبولانس، ۳۶ هزار و ۸۱۸ مورد مشاوره و تماس‌های متفرقه و یک هزار و ۸۵۹ مورد نیز مزاحمت تلفنی بوده است.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه در مجموع ۶۸ ماموریت توسط اورژانس هوایی اورژانس ۱۱۵ استان انجام شده است.
به گفته علیمرادی در نیمه اول سال توسط ستاد هدایت بیماران (MCMC) دو هزار و ۳۶۶ مورد پذیرش اعزام بین مراکز درمانی داخل استان و ۱۹۳ بیمار نیز با هماهنگی به مراکز درمانی خارج استان اعزام شده‌اند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایلام تصریح کرد: هم اکنون ۴۴ پایگاه جاده‌ای، شهری و هوایی در سطح استان فعال هستند که از این تعداد ۳۰ پایگاه جاده‌ای، ۱۳ پایگاه شهری و یک پایگاه نیز هوایی است.
وی همچنین تعداد پرسنل مشغول بکار در اورژانس ۱۱۵ ایلام را ۳۹۲ نفر عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین وظیفه فوریت‌های پزشکی رسیدن بر بالین بیمار در کوتاه‌ترین زمان ممکن و جلوگیری از صدمات بیشتر مصدومان در صحنه حادثه و در نهایت انتقال آن‌ها از منزل یا محل حادثه به مراکز درمانی است.
نظرات ارسال نظر