ارائه ۱۷ هزار خدمت درمانی نیرو‌های مسلح به زائران اربعین در مهران

معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام از ارائه بیش از ۱۷ هزار ویزیت و خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی در مرز مهران توسط کادر درمان و پزشکی نیرو‌های مسلح خبر داد.
به گزارش فریاد، سرهنگ غلامرضا علی محمدی اظهار داشت: مجموعه نیرو‌های مسلح استان ایلام با همکاری ارتش جمهوری اسلامی، نیروی زمینی سپاه و مرکز بهداری شمال غرب کشور از استان‌های مختلف در امر خدمات رسانی درمانی به زائران در پایانه مرزی مهران حضور داشتند.
 معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام افزود: همچنین در مدت زمان حضور زائران اربعین در مرز مهران کادر درمان نیرو‌های مسلح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی حدود ۲۰ هزار رپید تست از زائران ورودی به کشور گرفته شد.
وی با اشاره به راه اندازی ۵۰ گیت بازرسی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیرو‌های مسلح  به منظور تب سنجی، غربالگری و نمونه گیری کووید ۱۹ از زائران یادآور شد: نیرو‌های مسلح در مجموع با ۸۲ تخت بستری، ۱۲ پزشک عمومی و متخصص شامل متخصص داخلی، عفونی، بیهوشی، بیش از ۹۰ کادر درمان، پشتیبانی و تجهیزات امدادی لازم، با تمام توان به زائران و مراجعان خدمات رسانی درمانی و پزشکی ارائه کردند.
علیمحمدی اضافه کرد: علی‌رغم محدودیت‌های موجود، اما مردم به سوی مرز‌ها به ویژه مرز مهران روانه شدند که این امر می‌توانست مشکلاتی را در حوزه کرونا و پیک‌های بعدی آن به وجود آورد و سپاه به عنوان هماهنگ کننده نیرو‌های مسلح استان در حوزه بهداشت و درمان، از مدت‌ها قبل، ستاد ویژه‌ای در شورای هماهنگی تشکیل داد و تمام سناریو‌های احتمالی بررسی شد.
معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: سپاه و مجموعه نیرو‌های مسلح همواره در تمام مواقع مهم و حساس که نیاز بوده از جمله مقابله با کرونا و موصوع اربعین در کنار سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی قرار گرفته و از توان خود جهت حل مشکلات و موضوعات مختلف استفاده کرده است.
وی تاکید کرد: موضوع مهمی که در مدت حضور و تردد زائران مورد توجه جدی قرار گرفت، ورود زائران به کشور و احتمال آلودگی آن‌ها به ویروس کرونا و انتقال ویروس به داخل کشور بود که نیرو‌های مسلح در این امر مهم در کنار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفت تا افراد ناقل شناسایی شوند.
سرهنگ علی محمدی افزود: با توجه به اینکه نیرو‌های مسلح استان نیز همگام با دانشگاه علوم پزشکی درگیر مقابله با کرونا بود و در حوزه‌های مختلف اعم از واکسیناسیون، بستری موقت بیماران فعالیت می‌کرد، در سریع‌ترین زمان ممکن برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام شد تا مقوله‌های درمان زائران، مقابله با ویروس کرونا و واکسیناسیون کرونا همزمان انجام گیرد.
نظرات ارسال نظر