بازرس کل ایلام:

در تلاش برای پیشگیری از فساد در دستگاه‌ها هستیم

بازرس کل استان ایلام گفت: سازمان بازرسی استان به‌دنبال پیشگیری از فساد است و ضروری است رسانه‌ها در این راستا سازمان را یاری کنند.
به گزارش فریاد، مدیرکل سازمان بازرسی استان ایلام در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بازرسی، اظهار کرد: بسیاری از مشکلات مردم مربوط به حوزه تصمیم‌گیری، قاطعیت و پیگیری در اجرای تصمیمات است، چرا که وظیفه سازمان بازرسی تنها نظارت پیشگیرانه بر اجرای فرآیند اجرایی بوده، و در واقع به عنوان یک مشاور در کنار مدیران است.
وی در ادامه به اقدامات سازمان بازرسی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 294 میلیارد ریال تسریع در وصول طلب توسط سازمان بازرسی ثبت‌شده که این آمار در 6 ماهه اول سال جاری به 1 هزار و 360 میلیارد ریال رسیده است.
وی گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، مدیران باید به سازمان بازرسی به عنوان یک نقطه امید و اتکا توجه داشته باشند، که این سازمان بتواند شرایطی را ایجاد کند که در آن مدیران باروحیه جهادی و انقلابی در موضوعات ورود کرده و روحیه کار گروهی، و حضور پویای کارمندان زیرمجموعه خود را فراهم کنند.
وی یادآور شد: نظارت بر عرضه و توزیع مرغ به عنوان یک کالای پرمصرف خوارکی و تلاش برای رفع موانع این حوزه به طور جدی از سال گذشته در دستور کار بازرسی استان و با مشارکت دستگاه های ذیربط جهادکشاورزی و صمت ( صنعت، معدن و تجارت) قرار گرفت.
وی اضافه کرد: سال گذشته میانگین عرضه روزانه مرغ در استان ۲۰ تن بود و امسال این مقدار ۲ برابر شد و به ۴۰ تا ۴۵ تن در روز رسید که این میزان نیز باید باتوجه به نیاز بازار مصرف افزایش یابد و همچنین نظارت بر تهیه و توزیع دیگر کالاهای اساسی چون آرد، برنج و روغن نیز از اولویت های این سازمان است.
بازرس کل استان ایلام افزود: در سفر رییس جمهوری چهار مولفه مهم کلان شامل نفت و گاز، اربعین، کشاورزی و گردشگری معرفی شد که باید علاوه بر دستگاه های مرتبط با این حوزه ها، رسانه ها و مردم نیز مطالبه گر نتایج سفر و مصوبه های این حوزه ها باشند.
وی گفت: سازمان بازرسی نیز در چارچوب قانون و در راستای حفظ منافع عمومی بر عملکرد دستگاه‌های مختلف نظارت دارد و ارتباط موثر و سازنده‌ای هم با دستگاه‌های مختلف از جمله استانداری برای رفع یا کاهش مشکلات دارد.
وی حمایت از تولید و تلاش برای رفع موانع تولید را از دیگر برنامه‌های مهم و روتین این سازمان دانست و ارائه پیشنهادهای کاربردی و اصلاحی در راستای نظارت بر حُسن عملکرد دستگاه‌ها با هدف رونق تولید را از برنامه‌ها و اهداف سازمان بازرسی برشمرد.
اصلانی پیگیری توسعه دولت الکترونیک در دستگاه‌های را از دیگر مباحث مهم استان ایلام ذکر کرد و اظهار داشت: با توسعه دولت الکترونیک مواردی چون فساد مالی و اداری، ارتباط و تردد فیزیکی مراجعان به ادارات، ابهامات عملکردی و سایر نقاط کور دستگاه ها کاهش می یابد و همچنین میزان شفافیت عملکرد دستگاه‌ها و نظارت مطلوب بر آنها از سوی نهادهای نظارتی افزایش پیدا می‌کند.
نظرات ارسال نظر