اجرای طرح هادی در روستا‌های ایلام و چوار

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: هزینه‌های اجرای ۶ طرح هادی در روستا‌های ایلام و چوار چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.
به گزارش فریاد، علی اکبر بسطامی ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح هادی روستا‌های ایلام و چوار اظهار داشت: مردم روستای قجر کارنامه درخشانی در دفاع از خاک و کیان مملکت دارند و با تقدیم ۱۷ شهید دین خود را ادا کردند.
وی افزود: امروز به برکت خون شهدا جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه‌ها به پیشرفت و بالندگی دست یافته و رفع مشکلات مناطق محروم همچون قجر، به نوعی قدردانی از رشادت و دلاوری‌های این مردمان نجیب است.
بسطامی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و از محل اعتبارات وزارت نفت و به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اجرای طرح هادی در روستا‌های قجر سرعت مطلوبی داشته است.
نماینده مردم ایلام در مجلس عنوان کرد: سازمان بحران کشور، ۲۰۰ میلیارد تومان را برای حل مشکلات دامی در خواست کرده و هم چنین ۲۰۰ میلیارد تومان برای حل مشکلات آبرسانی به مناطق عشایری نیز در نظر گرفته شده است.
بسطامی ادامه داد: در خصوص مشکلات مربوط به دام مازاد عشایر، با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و موافقت وزیر جهاد کشاورزی، مجوز صدور دام مازاد غیرمولد از طریق یک مرز مشخص محقق و بدین صورت بخش بزرگی از مشکلات دامداران حل خواهد شد.
گفتنی است مشکل آنتن دهی و اینترنت، آرد و فروش دام مازاد عمده مطالبات مطرح شده توسط عشایر این منطقه بود که نماینده مردم ایلام در خصوص پیگیری و حل این مشکلات قول مساعد داد.
نظرات ارسال نظر