احداث کارخانه کمپوست در ایلام

معاون امور عمرانی استانداری ایلام گفت: با توجه به ضرورت دفع اصولی و بهداشتی زباله‌های شهری، کارخانه کمپوست در ایلام احداث می‌شود.
به گزارش فریاد، احمد کرمی در نشست کمیسیون لوایح دولت که با حضور معاون حقوقی رییس جمهور، آوایی وزیر دادگستری و دیگر اعضا کمیسیون برگزار شد، از واگذاری سایت پسماند شهرداری ایلام خبر داد و گفت: در این نشست پس از ارائه گزارش در خصوص ضرورت واگذاری پنج هکتار اراضی ملی که قبلاً مطالعات آن انجام گرفته است، با مجوز زیست محیطی برای احداث کارخانه کمپوست (بازیافت زباله‌های شهری) نیز موافقت شد.
وی با اشاره به ضرورت دفع اصولی و بهداشتی زباله‌های شهری و پردازش پسماندها، افزود: پس از پیگیری‌های زیاد این طرح و اخذ مجوز‌های مختلف و از طرفی استفاده از زباله‌های شهری و روستایی به صورت کود کمپوست و استفاده مجدد در بخش‌های دیگر، خواستار تایید طرح مذکور شدیم که اعضا جلسه نیز با اجرای طرح موافقت کردند.
گفتنی است؛ کود کمپوست که از پسماند‌های کشاورزی، خانگی و خوراکی تولید می‌شود یکی از عالی‌ترین کود‌ها برای مصارف کشاورزی به شمار می‌رود و تولیدکنندگان گل و گیاه نیز امکان بهره‌گیری از این کود را دارند.
نظرات ارسال نظر