افزایش ۳۵ درصدی نمونه‌گیری کرونا در ایلام

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۳۵ درصد نمونه‌گیری کرونا در این استان در هفته گذشته افزایش یافته است که این موجب شده به سرعت مبتلایان شناسایی و قرنطینه و یا درمان شوند.
به گزارش فریاد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در نشست مبارزه با کرونا استان اظهار کرد: ۲۴۵ فرد مبتلا به کرونا در حال حاضر بستری و ۸۳۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را در این استان از دست دادند.
وی در ادامه با میزان پوشش واکسیناسیون افرادی بالای ۶۰ سال اشاره کرد و یادآور شد: ۵۹ درصد افراد بالای ۶۰ سال این استان تاکنون واکسن کرونا تزریق کردند که آبدانان با ۶۶ درصد بالاترین میزان تزریق بالای ۶۰ سال در استان را در اختیار دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به وضعیت بیمارستان ۳۷۶ تخت‌خوابی شهر ایلام گفت: بر اساس برآورد‌ها بیمارستان در صورت تکمیل تجهیزات و امکانات هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.
کریمیان افزود: بیمارستان ۳۷۶ تخت‌خوابی شهر ایلام در ۶۵ هزار متربع در حال حاضر دارای ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی است که امیدواریم در زمان تعیین شده به بهره‌برداری برسد.
وی با بیان اینکه برای این بیمارستان ۶۳۸ نیروی انسانی شامل کادر پرستاری و درمانی مصوب شده و ۶۰ درصد تجهیزات آن نیز تاکنون وارد استان شده است تصریح کرد: ۴۰ درصد تجهیزات و امکانات مورد نیاز دیگر این بیمارستان در هفته‌های آینده به استان ارسال خواهد شد.
کریمیان با بیان اینکه بیمارستان ۳۷۶ تخت‌خوابی شهر ایلام تا زمانیکه تمامی نواقصات آن برطرف نشود به بهره‌برداری نمی‌رسد، گفت: در ماه‌های اخیر نشست‌های مختلفی برای تامین آب، برق، گاز و راه دسترسی این بیمارستان برگزار شده و در حال حاضر تنها راه دسترسی این بیمارستان دارای مشکلاتی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای این بیمارستان نیز افزود: ۲۸۰ میلیارد تومان تاکنون برای ساخت این بیمارستان هزینه شده و پیمانکار نیز ۳۰ میلیارد طلب دارد که به زودی پرداخت خواهد شد.
کریمیان یادآور شد: پد بالگرد و پرتو درمانی بیمارستان ۳۷۶ تخت‌خوابی شهر ایلام در دست اجراست و اورژانس بیمارستان امام(ره) نیز به زودی تکمیل می‌شود.
شهرستان‌های ایلام، آبدانان، دره‌شهر، مهران، چوار و دهلران در وضعیت قرمز، شهرستان بدره در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.
نظرات ارسال نظر