پایان اختلافات و گمانه‌زنی‌ها؛

استانداری ایلام به حسن بهرام‌نیا رسید

هیات دولت در نشست امروز سی ام آبان‌ماه با معرفی و تعیین حسن بهرام‌نیا به عنوان استاندار ایلام به همه اما و اگرها و باید و نبایدهای استاندار بومی و غیربومی و بازار داغ رسانه‌ها در فضای مجازی پایان داد.
به گزارش فریاد، هیات دولت بالاخره در آخرین جلسات انتخاب سرنوشت استانداران دولت سیزدهم امروز حسن بهرام‌نیا را به عنوان استاندار ایلام معرفی کرد.
بهرام‌نیا دارای تحصیلات مهندسی عمران و دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری است.

مسئولیت‌ها
– یکی از فرماندهان لشکر انصارالحسین از آغاز تشکیل تا پایان جنگ تحمیلی
– رئیس دفتر فنی فرمانداری و جهاد سازندگی شهرستان نهاوند
– رئیس مرکز گسترش خدمات تولیدی و عمرانی و گروه نوسازی مدارس شهرستان نهاوند
– رئیس شرکت گاز شهرستان نهاوند
– رئیس سازمان نظام مهندسی شهرستان نهاوند وعضو کانون کارشناسان رسمی کشور
– فرماندار شهرستان تویسرکان
– مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری استان همدان
– معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان ایلام
– سرپرست مهندسی و ساختمان طرحها شرکت ملی نفت(متن)
– مدرس دانشگاه در رشته معماری و شهرسازی
– عضو انجمن مدیریت استراتژیک ایران

زندگی نامه
حسن بهرام نیا سال ۱۳۴۳ در خانواده ای مذهبی در نهاوند دیده به جهان گشود.
دوران نوجوانی او همزمان با آغاز نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) بود و همگام با مردم انقلابی نهاوند به پخش اعلامیه و شرکت در تظاهرات و… علیه حکومت طاغوت به فعالیت پرداخت.
آغاز دوران جوانی، با شروع تجاوز رژیم بعثی عراق به ایران اسلامی همراه شد، علی رغم سن کم به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شتافت و با ابراز رشادت و نبوغ ذاتی که از خود نشان داد در کنار تعدادی از فرماندهان ارتش، دوره عالی فرماندهی گردان را در قرارگاه عملیاتی غرب کشور گذراند و همراه تعدادی از فرماندهان دفاع مقدس به دیدار امام امت مفتخر شد. با توجه به تجربه‌ای که از جنگ داشت به سرعت مدارج ترقی را پیمود و به رده‌هایی از فرماندهی در لشگر انصار الحسین(ع) منصوب شد.
بهرام‌نیای جوان همزمان با حضور در صحنه‌های نبرد با توجه به برخی خلاءهای مدیریتی در سطح شهرستان مسئولیت گروه نوسازی مدارس، مسئولیت دفتر فنی فرمانداری، مسئولیت مرکز گسترش خدمات تولیدی و عمرانی و کمیته ساختمانی جهاد سازندگی را در برهه‌های مختلف برعهده داشت که در زمان تصدی مسئولیت‌های ذکر شده، اقدامات موثری برای توسعه شهر و روستا در قالب احداث راه، حمام و مخازن آب آشامیدنی جهت رفاه حال روستائیان، احداث پناهگاه و مدارس در شهر و روستا و تلاش برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جوانان در شهرستان نهاوند انجام داد.
پس از پایان جنگ تحمیلی و آغاز دوران تلاش برای جبران خرابی‌ها و خسارات ناشی از آن و محرومیت‌زدایی از مناطق محروم، دوران جدیدی در زندگی وی رقم خورد و در سال ۱۳۶۸ به استخدام شرکت نفت در آمد و در مناطق نفت خیز جنوب بعنوان مهندس ناظر راه و ساختمان مشغول فعالیت شد و چندی بعد موفق به ادامه تحصیل در رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی دانشگاه ملی تبریز گردید.
سال ۱۳۷۴ با پذیرش مسئولیت اداره گاز نهاوند، علیرغم دشواری‌های فراوان به گواهی مسئولین محلی، منطقه‌ای و همچنین مردم نهاوند، منشاء تحولاتی در زمینه گازرسانی به شهر و روستا گردید، از جمله اتمام عملیات گازرسانی به چهار شهر نهاوند، فیروزان، گیان، برزول و آغاز عملیات گازرسانی به شصت و چهار روستا که عمدتاً گازدار شدند اشاره نمود.
وی پس از ۲۳ سال تلاش خستگی‌ناپذیر در عرصه‌های مختلف مدیریتی، این بار توان اجرائی خود را در عرصه فرمانداری شهرستان تویسرکان نشان داد، بطوریکه که در این دوره پنج ساله نیز خدمات ارزنده‌ای را به مردم آن سامان ارائه کرد و در سال دوم مسئولیت خود، بعنوان فرماندار نمونه انتخاب شد و از طرف مقامات کشوری لوح تقدیر دریافت نمود و بهترین گواه موفقیت حسن بهرام‌نیا ابراز لطف مردم قدرشناس تویسرکان نسبت به وی می‌باشد.
سال ۱۳۸۶ به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پرداخت و در رشته مدیریت برنامه‌ریزی شهری در سال ۱۳۸۸ با عنوان دانشجوی برتر از طرف دانشگاه موفق به دریافت لوح تقدیر شد.
هم اکنون بهرام‌نیا در مقطع دکتری تخصصی در رشته جغرافیای برنامه‌ریزی شهری مشغول به تحصیل است.
در ادامه فعالیت‌ها و ایفای نقش در مجموعه وزارت کشور بعنوان مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان و پس از کسب تجربه‌های لازم یکی از حساس‌ترین مسئولیت‌های دوران مدیریت خود را تجربه کرد.
در حال حاضر با توجه به سوابق در صنعت نفت و تجربه‌های ارزشمند اجرائی و مدیریتی اندوخته شده در طی سال‌های متمادی بعنوان یکی از مدیران ارشد مهندسی و ساختمان شرکت نفت مشغول به خدمت‌رسانی بود که اکنون به سمت استاندار ایلام انتخاب شد.
استان ایلام به دلیل دارا بودن ۸۷ درصد منابع طبیعی و ۱۱ درصد جنگل‌های رشته کوه زاگرس به عروس این رشته کوه زیبا در کشور معروف است و دارای پتانسیل ویژه‌ای در بخش گردشگری است.
این در حالی است که وجود ذخایر ارزشمند نفت و گاز و پتروشیمی همراه با معادن ذی قیمت مانی‌های غیرفلزی ایلام را به استانی غنی از ثروت و موهبت الهی مبدل کرده است.
وجود زمین های حاصلخیز و تولید سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن گندم و تولید سایر محصولات کشاورزی با دارا بودن بیش از سه میلیون راس دام سبک و سنگین در صورت توسعه تجهیزات و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی از نظر کشاورزی نیز حائز اهمیت است.
استان ایلام با دارا بودن ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق و وجود مرز بین‌المللی مهران و شاهراه عبور زائران عتبات عالیات و افتخار میزبانی زائران در راهپیمایی معنوی اربعین با عبور بیش از سه میلیون نفر در یک بازه زمانی بیست روزه این استان را از هر نظر دارای جایگاه خاصی نموده است.
با وجود برخورداری از همه این موهبت‌ها و پتانسیل‌های ارزشمند و گرانبها اما استان ایلام دارای مسایل و مشکلات زیادی در زمینه اجتماعی، اقتصادی و توسعه نیافتگی است که نیازمند یک همت وعزم جدی برای جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌های زیرساختی و توسعه است.
وجود آمار بالای خودکشی، تعداد زیاد افراد تحت حمایت نهادهای حمایتی، بیکاری ۱۴ هزار دانش آموخته دانشگاهی و... از مهمترین چالش‌های پیش روی استان ایلام است.
با امید به اینکه با همت و اراده‌ای که دولت سیزدهم با حضور رییس جمهور در استان ایلام و اختصاص بیش از هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری توسعه‌ای در بخش‌های مختلف و تسهیلات قابل توجه در امر اشتغالزایی تحرک و پویایی و جهش قابل قبولی در بخش‌های مختلف این استان اتفاق بیفتد.
نظرات ارسال نظر