حذف یارانه پردرآمدها به نفع کم‌درآمدها در سال ۹۸

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: سال ۹۸، یارانه پردرآمدها به نفع کم‌درآمدها حذف می‌شود
به گزارش فریاد، هادی قوامی با تأکید بر ضرورت اجرای افزایش مستمری مددجویان درسال ۹۸، اظهار کرد: با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و مددجویان نهادهای حمایتی مقرر شد پیشنهاد حذف یارانه پردرآمدها در جریان بررسی بودجه ۹۸ از سوی کمیسیون مطرح شود که مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز افزایش پیدا کند.
قوامی با بیان اینکه مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال ۹۶، ماهانه بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان بود، افزود: با تلاش‌هایی که از سوی دولت و مجلس انجام شد در قانون بودجه ۹۷ مبلغ مستمری مددجویان ۱۴ درصد افزایش یافت.
وی با اشاره به مشکلات معیشتی مددجویان کمیته امداد، گفت: با توجه به نرخ بالای تورم در جامعه و مشکلات اقتصادی کشور اوضاع معیشتی مددجویان مناسب نیست، بنابراین ضرورت افزایش مستمری مددجویان امری مهم است .
نماینده مردم شهرستان اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ طبق قانون دولت مکلف به حذف یارانه افراد متمکن است، تصریح کرد: امیدواریم به‌زودی با حذف یارانه دهک‌های بالا و پرداخت آن به افراد تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر کمک شود.
قوامی همچنین درباره اهمیت توانمندسازی مددجویان کمیته امداد، اظهار کرد: کمیته امداد از یادگارهای امام(ره) است و نباید از هدفی اساسی خود دور شود و بر این اساس باید طرح جامعی برای توانمندسازی مددجویان تدوین شود تا مددجویان به خودکفایی اقتصادی برسند.
نظرات ارسال نظر