چشم‌انداز روشن ایوان برای استان

فرماندار ایوان گفت: وجود کارخانه نورد و کارخانه آرد و نیز کارخانه سولفات پتاسیم و ده‌‌‌ها کارگاه تولیدی در شهرستان ایوان چشم‌اندازی روشن در اشتغال‌زایی برای این منطقه دارد
به گزارش فریاد، امیدعلی سبزی اظهار داشت: ایوان شهرستانی با منابع و ظرفیت‌های بالفعل بوده که همواره در مسیر عمران و آبادانی گام نهاده است.
وی افزود: آموزش و پرورش به عنوان زیربنای توسعه، این مهم در ایوان از رشد قابل توجهی برخوردار است به طوری که در چند سال گذشته در آموزش و پرورش شهرستان ایوان اقدامات بسیار خوبی از جمله هوشمند کردن تعداد زیادی کلاس در سطح شهرستان انجام شده است.
وی ادامه داد: بهداشت به عنوان متولی سلامت جامعه نیز در راستای برنامه‌های توسعه حرکتی رو به رشد داشته است از جمله این‌ها می‌توان به تجهیزات بیمارستان و تجهیز مراکز پیش بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی شهرستان اشاره کرد.
سبزی عنوان کرد: وجود کارخانه نورد و کارخانه آرد و نیز کارخانه سولفات پتاسیم و ده‌‌‌ها کارگاه تولیدی در شهرستان ایوان چشم‌اندازی روشن در اشتغال‌زایی برای این منطقه دارد.
وی ادامه داد: بخش کشاورزی شهرستان ایوان دارای پنج هزار بهره‌بردار است که از ظرفیت‌های بخش کشاورزی به تولید ۱۵ هزار تن محصولات زراعی، ۱۲ هزار تن محصولات باغی، هفت هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ و ۲۵ هزار تن تولید شیر اشاره کرد.
فرماندار ایوان افزود: وجود تونل اربعین و قرارگیری این شهرستان در مسیر تردد زوار کربلای معلی فرصتی مغتنم برای توجه بیشتر به توسعه راه‌های مواصلاتی است.
سبزی تصریح کرد: با توجه به این که شهرستان ایوان در مسیر تردد زوار اربعین قرار دارد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ترددها در این شهرستان ۱۸ درصد افزایش داشته است.
وی گفت: شهرستان ایوان با داشتن قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مختلف و متنوع در سایه کار و تلاش مسئولان افقی روشن در توسعه خواهد داشت.
نظرات ارسال نظر