واردات گوشت قرمز از ۵ قاره

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مردم نگران تامین گوشت قرمز نباشند، تاکنون ۱۴۵ هزار تن گوشت وارد شده و تا پایان سال به ۲۴۰ هزار تن می‌رسد
به گزارش فریاد، علیرضا رفیعی‌پور با اشاره به مصوبه جدید دولت درباره حمل و جابجایی دام و محصولات دامی اظهار کرد: این مصوبه بزرگ‌ترین کمک در حوزه مبارزه با قاچاق دام است، قاچاق دام موضوعی نیست که آن را به صفر برسانیم اما شرایطی را فراهم می‌کند که عوامل این اقدام دیگر به شکل قبلی مراجعه نکنند و البته آنها متوجه هزینه‌های سنگین در این زمینه شده‌اند.
وی با بیان اینکه واردات گوشت قرمز به کشور نسبت به سال گذشته 37 درصد افزایش داشت، افزود: تاکنون 145 هزار تن وارد شده در حالیکه در سال گذشته تا پایان سال 140 هزار تن وارد شده است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: پیش از این گوشت قرمز تنها از برزیل وارد می‌شد اما اکنون از 5 قاره وارد کشور می‌شود، بنابراین محدودیتی در واردات نداریم، پیش‌بینی می‌‌‌‌‌‌شود تا پایان سال بیش از 240 هزار تن واردات گوشت قرمز داشته باشیم.
این مسئول ادامه داد: نیاز کشور ما 140 تا 150 هزار تن است، واردات بین 170 تا 180 هزار تن برای کشور کافیست و مردم نگران تامین گوشت قرمز نباشند.
رفیعی‌پور در پایان درباره نظارت‌های مربوطه اظهار کرد: گوشت قرمز از مبدا و ورودی تحویل شرکت امور دام می‌شود و توسط کارگزاران و با نظارت توزیع می‌شود.
نظرات ارسال نظر