تجهیز بیمارستان های ایلام به 48 تخت جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طی یکسال گذشته این دانشگاه موفق به افزودن تعداد 48 تخت سی سی یو، آی سی یو و ان آی سی یو به تخت های بیمارستانی استان شد.
به گزارش فریاد دکتر کریم همتی در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیازمند توجه ویژه وزارت بهداشت در حوزه جذب نیروی انسانی است چرا که 25 درصد نیروهای دانشگاه طرحی هستند و دانشگاه اعتبار زیادی برای این تعداد هزینه می‌کند.
وی افزود: با توجه به بازنشستگی 700 نفر از کارکنان این دانشگاه در چند سال اخیر کمبود نیروی انسانی از اصلی‌ترین مشکلات در حوزه بهداشت و درمان است و جایگزینی این رقم امری قطعی خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: طی سال‌های اخیر مجوز استخدام 412 نفر به دانشگاه علوم پزشکی ایلام از سوی وزارت بهداشت اعطا شده بود که عدم نیاز آنها از سوی رئیس پیشین سبب استفاده نکردن از این ظرفیت شد.
دکتر همتی همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت: 63 پروژه عمرانی با اعتبار بیش از 6 هزار میلیارد ریال در این دانشگاه افتتاح یا کلنگ‌زنی شده که بسیاری از این پروژه‌ها در دولت یازدهم و دوازدهم اجرا شده‌اند.
وی از دیگر اقدامات این دانشگاه را پرداخت مطالبات پرسنلی و بدهی‌های دارویی تا پایان سال 96، پیگیری‌های انجام پروژه‌های مشترک سه‌جانبه و اورژانس‌های شهرستانی و بیمارستان 376 تختخوابی ایلام با 85 درصد پیشرفت فیزیکی، استخدام 115 نفر بهورز، فوریت پزشکی و برون‌سپاری در بخش‌های خدماتی، تغذیه‌ای، داروخانه‌های مراکز بهداشت و درمان عنوان کرد.
نظرات ارسال نظر