ورود 125 میلیون دلار ارز با نشان حلال

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: اگر ما ۵ تا ۱۰ درصد کالاهایی را که داریم با نشان حلال صادر کنیم حدود ۱۲۵ میلیون دلار ارز را وارد کشور می‌کنیم
به گزارش فریاد، مهناز همتی اظهار داشت: اداره کل استاندارد استان ایلام از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است که از ۲۴ بهمن سال ۷۵ با ۴ نیرو فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی افزود: در حال حاضر با حدود ۶۵ پست سازمانی و ۴ نمایندگی در شهرستان‌های مهران، دهلران، ایوان و نیز دره‌شهر و با گستردگی که در بحث آزمایشگاه‌ها و شرکت‌های بازرسی فعالیت‌ها را بر این اساس پیش می‌بریم.
همتی عنوان کرد: گسترش بازرسی‌ها، نمونه‌برداری‌ها در مراکز تولید و عرضه بوده به عنوان یکی از فعالیت‌های دیگر استاندارد استان است که با همت کارشناسان و شرکت‌های بازرسی انجام می‌شود.
وی افزود: بازرسی عرضه، نظارت بر شهربازی‌ها و زمین‌های بازی، نظارت بر کیفیت آسانسورها، باسکول‌های ثابت همکف جاده‌ای، باسکول‌های ادارت غله یا واحدهای تولیدی، بازرسی مخازن‌های سی.ان .جی خودروها نصب شده از جمله فعالیت‌های استاندارد است.
وی تصریح کرد:  یکی دیگر از فعالیت‌هایی که به کرات مطرح شده بحث صدور پروانه استاندارد حلال در سطح استان است که در کل کشور این کار انجام می‌گیرد ولی در استان ایلام از این قضیه عقب هستیم که این می‌طلبد که مسئولان مربوطه از جمله همکاران وزارت جهاد کشاورزی و همچنین در اداره کل دامپزشکی سعی کنند مسئولان کشتارگاه‌ها را به سمت و سوی اخذ نشان استاندارد حلال بکشانند که بتوانند در این راستا قدم بردارند.
مدیرکل استاندارد ایلام تصریح کرد: اگر ما ۵ تا ۱۰ درصد کالاهایی را که داریم با نشان حلال صادر کنیم حدود ۱۲۵ میلیون دلار ارز را وارد کشور می‌کنیم.
نظرات ارسال نظر