پیشرفت ۳۵ درصدی چهار خطه کردن مسیر دره‌شهر - پلدختر

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: عملیات اجرایی چهار خطه کردن خروجی شهر دره‌شهر به سمت شهرستان پلدختر استان لرستان با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
به گزارش فریاد، به نقل از ایرنا، علی‌اصغر کاظمی در بازدید از وضعیت پروژه چهارخطه کردن محور دره‌شهر - پلدختر اظهار داشت: قطعه اول این طرح به طول ۱۳ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در حال اجراست و مطالعه باقی‌مانده مسیر در استان ایلام به علاوه احداث پل بزرگ گاومیشان به انجام رسیده و در آینده نزدیک عملیات احداث این پروژه بزرگ بر روی رودخانه سیمره نیز آغاز خواهد شد.
وی افزود: در صورت تامین اعتبار لازم ساخت قطعه بعدی نیز اجرایی خواهد شد و از مدیران ارشد استان ایلام درخواست داریم در این خصوص همکاری لازم را با اداره کل راه و شهرسازی استان داشته باشند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: برای اجرای ۱۳ کیلومتر اول این طرح نزدیک به ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می‌شود.
کاظمی تصریح کرد: از مزایای این طرح علاوه بر افزایش ایمنی مسیر می‌توان به تسهیل ارتباط استان ایلام با استان‌های لرستان و خوزستان از طریق شهرستان پلدختر و همچنین ارتباط شهرستان‌های شرقی استان ایلام با شهرستان‌های آبدانان و دهلران از طریق تونل بزرگ کبیرکوه و در نهایت دسترسی به مرز چیلات و شمال استان خوزستان اشاره کرد.
وی اضافه کرد: با نگاه و توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه راه هم اینک طرح‌های عمرانی و راه‌سازی در نقاط مختلف استان ایلام در حال اجراست که تحولی بزرگ را در سطح استان ایجاد و در آینده نزدیک نیز پروژه‌های تاثیرگذاری به بهره‌برداری خواهند رسید.
نظرات ارسال نظر