چرایی پلمپ بانک رفاه کارگران ایلام توسط شهرداری

فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی استان خبری مبنی بر پلمپ شدن شعبه مرکزی بانک رفاه کارگران توسط شهرداری ایلام را منتشر کردند.
‌به گزارش فریاد، بانک رفاه کارگران ایلام اقدام شهرداری ایلام را غیرقانونی و خلاف عرف دانسته است در حالی‌که شهرداری پلمپ این شعبه را در پی بی‌توجهی‌های مسئولان این بانک به اخطارهای مکرر شهرداری عنوان می‌کند.
مدیر شعب بانک رفاه کارگران ایلام گفت: شهرداری ایلام در اقدامی غیر‌قانونی با ایجاد مانع جلوی درب ورودی، شعبه مرکزی بانک رفاه کارگران ایلام را پلمپ کرده است.
هوشنگ حقیقی‌پاک اظهار داشت: براساس مصوبه ماده ۱۰۰ مبنی بر پرداخت هشت میلیون ریال، بانک رفاه مکلف به پرداخت این میزان بدهی است اما شهرداری حاضر به دریافت این مبلغ نیست.
وی افزود: اقدام شهرداری در خصوص ایجاد دیوارها جهت پلمپ، بدون رآی قاضی صورت گرفته‌است.
حقیقی پاک یادآور شد: شهرداری بابت تمدید پروانه از بانک رفاه مبلغ ۱۰ میلیارد ریال مطالبه کرده است که طبق قانون، بانک حق اعتراض و رسیدگی مجدد را در این زمینه دارد.
وی اضافه کرد: شهرداری با اتکاء به رآی خود قصد دریافت مبلغ ماده ۷۷ را از طریق ماده ۱۰۰ دارد که این کار تخلف شهرداری محسوب می‌شود.
مدیر شعب بانک رفاه کارگران ایلام تاکید کرد: این بانک حاضر به پرداخت بدهی خود به شهرداری در چارچوب مقررات و با حفظ حق اعتراض و گذراندن مراحل قانونی است.
وی افزود: بانک علاقه‌مند به پرداخت بدهی و اخذ پایان‌کار است اما پرداخت هرگونه مبلغ مازاد ناحق و غیرقانونی است.
حقیقی‌پاک یادآور شد: از طرفی پلمپ یک مکان عمومی که دارای ۲۴ هزار نفر مستمری‌بگیر بهزیستی و ۱۲ هزار نفر مستمری‌بگیر تآمین‌اجتماعی است یک کار غیرقانونی و شهردار مسئول عواقب آن است.

بانک رفاه به اخطاریه‌های متعدد شهرداری ایلام توجهی نمی‌کند
شهردار ایلام هم در این باره گفت: بدهی بانک رفاه کارگران ایلام به شهرداری بیش از ۱۰ میلیارد ریال است که بانک بر اساس استناد رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ و برابر ماده ۲۴ جریمه و پلمپ شد.
طالب صادقیان یادآور شد: پلمپ بانک رفاه طبق قانون صورت گرفته و از مهرماه سال گذشته تاکنون به دفعات از طرف شهرداری اخطاریه و ابلاغیه برای مسئولان این بانک مبنی بر پرداخت عوارض و جریمه‌ها صادر شد اما مسئولان بانک رفاه همکاری لازم را با شهرداری نسبت به پرداخت عوارض و جریمه‌ها نداشتند.
وی افزود: برابر قانون شهرداری مکلف است با ادارات و نهادهای متخلف که نسبت به پرداخت جرایم و عوارض عمومی سهل‌انگاری می‌کنند برخورد قانونی و قاطع داشته باشد و در این راستا اخطاریه‌های مکرر به نهادهای بدهکار از جمله بانک رفاه ابلاغ شده است.
صادقیان تاکید کرد: عوارض و جریمه‌های اخذ شده از ادارات و نهادهای مختلف صرف چیدمان و مبلمان شهری و تکمیل یا شروع طرح‌های عمران شهری می‌شود در حالی‌که عدم همکاری ادارات و دستگاه‌ها در پرداخت این هزینه‌ها موجب ابتر ماندن طرح‌های شهرداری می‌شود.
وی از همه دستگاه‌ها، نهادها و مراکز آموزش عالی که به آنها اخطار پرداخت جریمه ابلاغ شده‌ است خواست تا قبل از اقدام شهرداری در خصوص پلمپ آن مکان، هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت عوارض شهرداری به عنوان دارایی عمومی اقدام کنند.
نظرات ارسال نظر