تردد سه میلیون زائر اربعین از مرزهای چهارگانه

رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه سه میلیون و ۲۵۲ هزار نفر تاکنون در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند، گفت: سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از ابتدای صفر تا کنون از طریق مرزهای چهارگانه به عراق تردد کردند.
به گزارش فریاد، حسین ذوالفقاری در نشست قرارگاه اربعین مرز مهران اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار زائر تاکنون به کشور بازگشته‌اند و ۲ میلیون نفر دیگر هم اکنون در عراق بسر می‌برند.
وی با اشاره به اینکه اربعین امسال شاهد افزایش سه برابری تردد زائران به نسبت سال‌های گذشته هستیم، پیش‌بینی کرد: امسال شاهد خروج سه و نیم میلیون زائر ایرانی از عراق باشیم. 
ذوالفقاری یادآور شد: به تمامی زئران ثبت‌نام شده در سماح از طریق پیامک برای مدیریت بهتر تردد (خروج و ورود) اطلاع‌رسانی شده است تا به تدریج از مرزها تردد کنند.
رئیس ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: هم اکنون تعداد زائران ورودی به کشور به نسبت موج رفت بیشتر شده و ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در داخل مهران و ۴۵۰ دستگاه در داخل عراق مستقر شده است.
ذوالفقاری گفت: همچنین برای ترابری زائران در مسیرهای مرز مهران، پایانه برکت و پل زائر هم ۲۵۰ تریلر لبه دار سپاه برای جابجایی زائران برگشتی تعیین شده است.
وی اظهار داشت: اعزام اتوبوس‌های دورن و برون‌شهری به مرزها به نسبت میزان زائران برگشتی در مرزها خواهد بود و با توجه به تجارب گذشته بیشترین تعداد اتوبوس‌ها به مرز مهران اختصاص می‌یابد.
ذوالفقاری افزود: هماهنگی میان ارگان‌های کشوری و لشگری عضو ستاد اربعین بسیار بهتر از سال های گذشته بوده و سطح رضایت‌مندی زائران در مرز مهران نیز در ارزیابی‌های صورت گرفته ارتقا یافته است.
وی با اشاره به تصویب طرح تفصیلی اربعین در مهران، افزود: سال های آینده با سازماندهی بهتر به استقبال زائران اربعین می‌رویم.
وی بر لزوم حفظ شان و منزلت زائران تاکید کرد و گفت: هدف اصلی اربعین که همانا تقویت معنویت است نباید دچار مسایل حاشیه‌ای شود.
ذوالفقاری یادآور شد: امسال میزان دریافتی بیمه به ۲۲ هزار تومان کاهش یافته و در مقابل میزان کمی و کیفی خدمات بیمه‌ای نیز افزایش یافته است.
به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین، موکب‌ها در مسیر بازگشت زائران از نظر آب، برنج و آرد تقویت شده‌اند و همچنین مراقبت و پایش مسیر تردد زائران بویژه از نظر مسائل بهداشتی الزام‌آور است.
نظرات ارسال نظر