فعالیت سایت های خبری بدون مجوز غیرقانونی است

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: هرگونه فعالیت سایت‌های خبری بدون مجوز وزارت ارشاد در این استان غیرقانونی است.
به گزارش فریاد، یونس قیطانی در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اینک تنها ۴۳ سایت خبری از این اداره کل مجوز گرفته و در حال فعالیت خبری در سایت مربوطه و فضای مجازی هستند.
وی با اشاره به فعالیت برخی سایت‌ها که مجوز ندارند ادامه داد: فعالیت این سایت‌ها غیرقانونی بوده و تخلف آنها مشمول جرایم رایانه‌ای است.
وی در خصوص فعالیت سایت‌های خبری مجوزدار گفت: مابقی سایت‌های خبری دارای مجوز مشمول قانون مطبوعات بوده و چنانچه جرمی مرتکب شوند از طریق قانون مطبوعات برخورد با آنها انجام می‌شود.
قیطانی همچنین در خصوص فعالیت کانال‌های تلگرامی گفت: پیام‌رسان‌هایی همچون تلگرام و موارد مشابه خارجی به صورت رسمی از سوی دولت و نظام جمهوری اسلامی فیلتر شده و ضرورت عدم فعالیت در آنها از سوی دولت به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ که در این زمینه هرگونه فعالیت دستگاه‌های اجرایی از قبیل مکاتبات اداری، جوابیه، تبلیغات روابط عمومی و غیره وجه قانونی ندارد.
معاون رسانه‌ای و فرهنگی اداره کل ارشاد اسلامی ایلام اظهار کرد: تخلف در فضای این پیام‌رسان‌ها در حوزه جرایم رایانه‌ای و تخلف در نشر محتوای دیجیتال قرار می‌گیرد و برای بررسی آن مسیری غیر از آنچه دستگاه قضا برای رسانه‌های قانونی طی می‌کند، سپری می‌شود.
به گفته وی، هم اینک ۴۳ سایت خبری، ۸۹ نمایندگی رسانه‌ای سراسری، ۹۰ نشریه مکتوب و محلی و ۱۸ نمایندگی خبرگزاری در استان فعالیت دارند.
نظرات ارسال نظر