مرز مهران اولویت اصلی توسعه در استان

معاون امور اقتصادی استاندار گفت: مرز مهران که نزدیک ترین و امن‌ترین مرز کشور است ، به عنوان اولویت اصلی توسعه در استان قلمداد می‌شود.
حیدر نعمتی معاون امور اقتصادی استانداری در نشست فعالان اقتصادی استان گفت: ظرفیت مرز مهران نزدیک ترین، امن‌ترین مرز کشور است و از طرفی باتوجه به اشتراکات قومی و قبیله با استان‌های هم جوار در کشور عراق دارد به عنوان اولویت اصلی توسعه در استان قلمداد می‌شود.
وی ادامه داد:در سه ماهه‌ی اول سال ۳۳ درصد رشد صادرات داشته ایم و زیرساخت‌های مرزی از طرف ایران به مراتب آماده‌تر از طرف عراقی است و سال گذشته ۷ نشست با طرف عراقی برای رفع مشکلات بازارچه‌های مرزی داشته ایم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام تصریح کرد: خروجی نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی استان بازگشت ۳۶ واحد به چرخه تولید استان، افزایش ظرفیت و برگشت به چرخه‌ی تولید ۱۷۳ واحد با ۲۰۴۶ نفر اشتغالزایی بود.
نعمتی گفت: در بحث حوادث طبیعی از ظرفیت‌ها و امهال تسهیلات استفاده شده و واحد‌های تولیدی که با سیستم بانکی مشکل دارند درصورت ارائه گزارش برای رفع موانع اقدام کنیم.
وی گفت:اعطای تسهیلات اشتغال روستایی شرایط استثنایی برای استان ایجاد کرد و در ابن زمینه جزء ۵ استان برتر کشور هستیم.
«معروف بسطامی» معاون توسعه منابع انسانی استانداری نیز در این نشست، گفت: برقراری ماده ۱۱۲ قانون خدمات کشوری برای دیگر مناطق استان که تحت پوشش این امتیاز قرار نگرفته اند در دستور کار استاندار است، چون تمام نقاط استان مناطق جنگی است و تلاش مسئولان استان در راستای استیفای این حق و حقوق برای مردم استان است.
وی گفت: در بحث تغییر ساعات کار ادارات به درخواست شرکت برق و هیئت دولت برای شهرستان‌های گرمسیر و معتدل استان دستورالعملی صادر شد و سپس مصوبه جدید هیئت دولت در برگشت به روال عادی ساعت کار ادارات ابلاغ شد و هم اکنون نیز در حال مستند‌سازی مسائل و مشکلات مناطق گرمسیری استان برای ارسال به وزارت کشور هستیم.
نظرات ارسال نظر