کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی در این پالایشگاه خبر داد و گفت: در آینده نزدیک با راه‌اندازی پتروشیمی ایلام و دریافت LPG توسط آن شرکت، میزان آلودگی ناشی از سوختن فلر این شرکت به طور قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد.
به گزارش فریاد، مهندس شهریار داری‌پور در دیدار با مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست استان، اظهار کرد: در پروژه فاز دوم این پالایشگاه که در آینده شروع به کار خواهد کرد واحد TGTU در راستای دستیابی به استانداردهای زیست محیطی در واحد بازیافت گوگرد احداث خواهد شد که با وجود آن، دستیابی به استانداردهای زیست محیطی در واحد تولید گوگرد محقق می‌گردد.
وی گفت: در مدل تعالی سازمانی پالایشگاه همگام با شرکت ملی گاز ایران معیارها و اهدافی در زمینه حفاظت از محیط زیست در دستور کار قرار دارد که مسئولان و کارکنان این شرکت خود را موظف به رعایت حداکثری و حفظ محیط زیست در بخش‌های آب، خاک و هوا می‌دانند.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از نصب و راه‌اندازی زباله سوز واحد تصفیه‌خانه پساب صنعتی در سال جاری خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این زباله‌سوز، لجن‌های تولیدشده در واحد تصفیه‌خانه پساب صنعتی به نحو مطلوبی امحا می‌شوند که خود گامی دیگر در راستای مدیریت پسماند و حفظ محیط زیست در این شرکت می‌باشد.
غلامرضا ابدالی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام نیز از تعامل بین این دستگاه اجرایی با صنعت استان خبر داد و گفت: هدف این سازمان، حفظ محیط زیست در کنار فعالیت صنایع از جمله صنایع نفت و گاز در استان می‌باشد.
وی گفت: پالایشگاه گاز ایلام با احداث و راه‌اندازی تصفیه خانه پساب صنعتی، ایجاد جایگاه‌های تفکیک و مدیریت پسماند، نصب و راه اندازی سیستم های پایش لحظه‌ای پساب و هوای محیطی و ایجاد فضای سبز، قدم‌های خوبی در زمینه صیانت از محیط زیست انجام داده که انتظار می‌رود مسئولان این شرکت نسبت به گذشته تلاش خود را دوچندان کنند.
وی تاکید کرد: با توجه بیشتر به استانداردسازی فعالیت‌های پالایشگاه گاز ایلام و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی، در آینده‌ این شرکت جز صنایع سبز استان قرار گیرد.
نظرات ارسال نظر