تونل اربعین زیر بار ترافیک رفت

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: با اتصال خط انتقال برق و راه‌اندازی سیستم‌های روشنایی و تهویه هوا، تونل اربعین در شهرستان ایوان زیر بار ترافیک رفت.
به گزارش فریاد، مهندس علی‌اصغر کاظمی با بیان اینکه این تونل با ۲ هزار و ۵۰۰ متر طول در مسیر ایلام- ایوان- اسلام آباد غرب- کرمانشاه قرار دارد، اظهار کرد: احداث تونل قلاجه ۱۲ کیلومتر از این مسیر را که گردنه پر پیچ و خم با شیب زیاد و برف‌گیر است، حذف و فاصله آن را  ۱۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند.
وی افزود: این تونل در اربعین سال گذشته با روشنایی موقت و بدون تهویه هوا به منظور کاهش ترافیک محور حمیل - ایلام زیر بار ترافیک رفت اما از سال گذشته تاکنون با پیگیری‌های بسیار و تأمین اعتبار لازم تا ۱۵ مهر به صورت استاندارد زیر بار ترافیک خواهد رفت.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: برای ایجاد روشنایی استاندارد این تونل دو خط تأسیسات روشنایی به طول پنج کیلومتر و ۴۰ دستگاه جت فن نیز برای تهویه گازهای سمی و خطرناک نصب شده است.
کاظمی اضافه کرد: خط انتقال برق به طول ۱۰ کیلومتر از فیدر شهرستان گیلان غرب از توابع استان کرمانشاه نصب و در این راستا ۳۰ کیلومتر کابل در سه مسیر به کار رفته است.
وی یادآور شد: با بهره‌برداری از تونل قلاجه و تقسیم ترافیک بین دو محور کرمانشاه- حمیل- ایلام و کرمانشاه- ایوان- ایلام در ایام اربعین انتظار می‌رود دیگر شاهد گره ترافیکی و افزایش مدت زمان سفر در این مسیرها نباشیم.
نظرات ارسال نظر