تکریم و معارفه دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه فرهنگیان

مراسم تکریم و معارفه دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه فرهنگیان استان ایلام در محل این دانشگاه و با حضور مسئولین و کارکنان و اعضای هیئت علمی برگزار شد.
به گزارش فریاد، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان ایلام در خصوص اهمیت جایگاه علم و شأنیت جایگاه انسان در نشئه هستی با توجه به آیات 30 تا 34 سوره ی بقره، اظهار داشت: خداوند جایگاه انسان که از جانب حق تعالی عرضه شده است را در گرو کسب علم دانسته و انسان‌های خارج از دایره‌ی علم را صاحب و مالک این جایگاه ندانستند.
حجت‌الاسلام محمدحسین صغیرا ادامه داد: از آن جایی که علم نور است، لذا تنها در اختیار خداوند است و هر دلی و قلبی که توان حمل آن را داشته باشد به ایشان افاضه خواهند کرد، پس هر انسانی که علوم حقه در او ظهور یافت آرامش، متانت، سکوت، بردباری و شکیبایی خاصی را خواهند داشت و در برخورد با موضاعات مختلف با علمیت و وقار خاصی رو به رو خواهند شد.
صغیرا افزود: دفتر نهاد رهبری در تمام امور، بالاخص انتصابات و انتخاب اعضای دفتر نهاد و دفتر هم‌اندیشی کاملاً مستقل عمل می‌کند و تحت تأثیر هیچ فرد، گروه یا ارگان درونی و بیرونی قرار نخواهد گرفت و براساس اصول و چارچوب‌های تعریفی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها عمل خواهد کرد.
وی ادامه داد: دفتر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه فرهنگیان نتیجه تلاش‌های بی‌وقفه‌ای بود که در بدو ورود به دفتر نهاد دانشگاه فرهنگیان ایلام در دستور کار قرار گرفت و بحمدالله موفق به گرفتن مجوزهای لازم جهت راه‌اندازی شدیم و از زمان انتصاب جناب دکتر شادی گو، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ایشان، تاکنون پیشرفت‌های بسیاری در سطح استان و سطح ملی در میان دانشگاه‌هایی که دارای دفتر هم‌اندیشی هستند به دست آمده است.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان ایلام در پایان برای سرکار خانم منیژه حسینی‌راد که از این پس سکاندار این مسئولیت در دانشگاه خواهند بود آرزوی موفقیت نمود.
سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان ایلام هم در خصوص رسالت خطیر دانشگاه فرهنگیان در شکوفایی مسیر علمی کشور، گفت: دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل رشد علمی و تربیتی در کشور است و این را می‌طلبد که همه دستگاه‌ها در انجام این مأموریت مهم، دانشگاه را یاری رسانند چون پیشبرد اهداف دانشگاه در گرو مشورت و همفکری و مدیریت عقلانی است.
دکتر تاج‌الدین صالحیان در ادامه از تلاش‌های دکتر شادی گو به عنوان ریل‌گذار دفتر هم‌اندیشی استادان دانشگاه فرهنگیان ایلام تقدیر و از همه همکاران و اعضای هیئت علمی خواست تا در خصوص تحقق برنامه‌های دفتر هم‌اندیشی استادان در دانشگاه به خانم حسینی‌راد یاری رسانند.
در این مراسم دکتر شادی‌گو نیز برخی از برنامه‌های صورت گرفته در دفتر هم‌اندیشی اساتید در طی سال‌های حضور خود و دستاوردها و جایگاه دفتر و اقدامات صورت گرفته را عنوان کرد و از تمامی کسانی که در این مدت با وی همکاری و مساعدت داشته‌اند تشکر و قدردانی نمود و ضمن تبریک، آمادگی خود را برای ارائه تجربیات خود به خانم حسینی‌راد اعلام کرد.
دبیر دفتر هم‌اندیشی استادان دانشگاه‌های استان نیز به جایگاه علم و علمیت انسان اشاره و عنوان داشت: راه پیشرفت و رشد معرفتی در گرو هم‌اندیشی علمی علما و دانشمندان است لذا از این طریق است که باید امیدوار به پیشرفت‌های علمی در جامعه شد چون تحولات در بستر جامعه اگر ریشه و منشأ علمی و دانشگاهی داشته باشد، رشد در جامعه اتفاق خواهد افتاد.
دکتر سیدرحمت‌اله موسوی مقدم ضمن تشکر از زحمات و پیگیری‌های دکتر شادیگو، به سختی‌های کار ایشان به عنوان خط شکن و ریل‌گذار اشاره کرد و خانم حسینی‌راد را شایسته این جایگاه دانسته و اظهار امیدواری کرد که حرکت رو به جلوی دفتر هم‌اندیشی استادان دانشگاه فرهنگیان با حضور ایشان ادامه داشته باشد.
خانم منیژه حسینی‌راد به عنوان مسئول جدید دفتر هم‌اندیشی و عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان نیز از اعتماد مسئولین دفتر نهاد جهت سپردن مسئولیت دبیری دفتر هم‌اندیشی استادان دانشگاه فرهنگیان ایلام تشکر کرده و گفت: ضمن تشکر از زحمات دکتر شادیگو، در این مسئولیت تمام تلاش و کوشش خود را به کار خواهم بست تا سیاست‌های ابلاغی به صورت کامل به اجرا درآید تا در نهایت به اعتلای دانشگاه و رشد جایگاه اساتید دانشگاه منجر شود.
نظرات ارسال نظر