تزریق بیش از ۲۵ هزار مگاوات ساعت برق به شبکه سراسری توسط پالایشگاه گاز ایلام

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: به منظور کمک به تأمین برق منطقه در فصل تابستان درراستای انجام مسئولیتهای اجتماعی پیش‌بینی می‌شود این پالایشگاه بیش از ۲۵ هزارمگاوات ساعت برق به شبکه سراسری تزریق کند.
به گزارش فریاد، به نقل از روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام، مهندس شهریار داری‌پور در دیدار با مدیرعامل برق منطقه ای غرب کشور افزود: پالایشگاه گاز ایلام از دو سال پیش در راستای کمک به شبکه سراسری برق و جلوگیری از خاموشی در منطقه، اقدام به عقد قرارداد فروش برق با شرکت مدیریت شبکه برق ایران نموده است.
وی اظهار داشت: این پالایشگاه در طول دو سال گذشته بیش از ۳۲ هزار مگاوات ساعت، انرژی الکتریکی به شبکه سراسری برق تزریق نموده و امسال نیز در فصل گرما و اوج مصرف همچون سال‌های گذشته انرژی الکتریکی به شبکه سراسری تحویل خواهد داد.
همچنین مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور گفت: طی دو سال گذشته پالایشگاه گاز ایلام در فصل تابستان کمک شایانی در راستای جلوگیری از خاموشی‌ها نموده است.
مهندس علی اسدی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود که امسال با کمک پالایشگاه گاز ایلام خاموشی‌های استان را به حداقل برسانیم، افزود: در همین راستا به همکاری بیشتر نیروگاه شرکت پالایش گاز ایلام در زمینه تأمین برق نیازمندیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای غرب اظهار داشت: تامین برق مردم مسئله ملی بوده و در برهه حساس کنونی و در زمان پیک سه ماهه و فصل گرما نیازمند کمک و تلاش همه آحاد جامعه و ارگان‌های مختلف در راستای صرفه‌جویی و مصرف بهینه برق می‌باشد و از مجموعه پالایشگاه گاز ایلام با توجه به امکانات فنی موجود، تولید برق حداکثری را خواستار شد.
نظرات ارسال نظر