در دیدار دکتر استاک و پروفسور علی‌اکبری صورت گرفت:

همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه ایلام در مسیر معرفی تاریخ و مشاهیر ایران

در راستای معرفی تاریخ و مشاهیر ملی ایران، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با رئیس دانشگاه ایلام دیدار و دو طرف بر همکاری با یکدیگر در این زمینه تاکید کردند.
به گزارش فریاد، دکتر روح‌الله استاک در این دیدار با اشاره به صحبت‌های چند روز گذشته وزیر بهداشت، اظهار داشت: امروز با توجه به سرمایه‌گذاری کشورها بر روی مقوله فرهنگی، لزوم معرفی تاریخ و مفاخر ملی ایران به جوانان و خصوصاً دانشجویان بیش از پیش احساس می‌شود و نباید در این زمینه لحظه‌ای درنگ کرد.
دکتر استاک ادامه داد: در حالی که برخی کشورهای فاقد سابقه تمدنی و فرهنگی سعی دارند تا مفاخر ملی ایران را به نام خودشان مصادره کنند هرگونه اهمال و کم کاری از جانب متولیان فرهنگی و کارشناسان این حیطه باعث می‌شود تا نسل جوان ما با گذشته پرافتخار و پرشکوه فرهنگ و تاریخ این مرز و بوم غریبه باشد.
وی به برنامه‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی در راستای معرفی تاریخ و مشاهیر ملی کشور اشاره کرد و گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام درصدد است تا از هم اکنون برای سال تحصیلی جدید که از مهرماه ۹۸ آغاز خواهد شد نسبت به برنامه‌ریزی برای برگزاری سلسله برنامه‌هایی در قالب همایش، نشست، سمینار و دیگر برنامه‌ها نسبت به تعریف و بازتعریف تاریخ و تمدن ایران و معرفی و تبیین شخصیت و فعالیت‌های مشاهیر ایرانی اقدام کند و در تلاش هستیم تا در جهت تحقق این هدف ارزشمند از همکاری دانشگاه ایلام و اساتید آن بهره ببریم.
استاک ادامه داد: در این راستا دیدارهایی با اساتید گروه تاریخ و رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه داشته‌ایم و امروز هم با پروفسور علی‌اکبری که از دوستداران و علاقه‌مندان به تاریخ ایران است صحبت‌هایی را انجام دادیم که خوشبختانه با استقبال ایشان مواجه گشت.
رئیس دانشگاه ایلام هم در این دیدار ضمن استقبال از چنین برنامه‌هایی، اظهار داشت: از این طرح خوب که قطعاً ماندگار هم خواهد بود استقبال می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم دست در دست یکدیگر در راستای زنده نگه داشتن تاریخ و فرهنگ غنی این سرزمین اقدامات مثبت و ماندگاری را انجام دهیم.
پروفسور محمد علی‌اکبری با مثبت ارزیابی کردن این برنامه‌، گفت: تمام توان و تلاش خود را در راستای معرفی تاریخ پرشکوه ایران و ایرانیان به دانشگاه علوم پزشکی و دانشجویان این دانشگاه و دکتر کریمیان که به تازگی سکان هدایت این دانشگاه را برعهده گرفته، به کار خواهیم بست.
لازم به ذکر است که دو روز پیش وزیر بهداشت در مراسم تکریم و معارفه معاون فرهنگی و دانشجویی این وزارتخانه، گفت: دانشجوی علوم پزشکی ما از دیرینه فرهنگی این مملکت بی‌اطلاع است و این مصیبت بزرگی است که ما بزرگان گذشته این سرزمین را به جوانان امروز نشناسانده‌ایم و این ظلمی است که به این نسل روا می‌داریم.
دکتر نمکی یکی راه‌های مؤثر جلوگیری از مهاجرت نخبگان را آشنایی با گذشته این کشور دانست و گفت: متأسفانه به دلیل غفلت مسئولان، گسست اجتماعی روزبه روز بیشتر شده و با نسلی روبرو هستیم که زبان مشترکی نداریم.
نظرات ارسال نظر