30 اصله درخت اکالیپتوس و ۲۳ هکتار از مزارع و مراتع ایلام، طعمه حریق شد

فرمانده انتظامی استان گفت: در ۴۸ ساعت گذشته 30 اصله درخت اکالیپتوس و ۲۳ هکتار از مزارع کشاورزی و مراتع طبیعی ،طعمه حریق شدند.
به گزارش فریاد، سردار نورعلی یاری اظهار کرد: با اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تماس شهروند در خصوص آتش سوزی در مناطق مختلف استان ماموران انتظامی جهت بررسی به نقاط اعلامی اعزام شدند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: گزارش ماموران اعزامی به نقاط اعلامی حاکی از آن است که در 6 فقره آتش‌سوزی، 30 اصله درخت اکالیپتوس، ۱۴ هکتار از مراتع طبیعی و 9 هکتار از مزارع کشاورزی زیر کشت جو و گندم و یک خرمن جو به علت نامعلوم خاکستر شدند.
فرمانده انتظامی استان تصریح کرد :این آتش‌سوزی‌ها شامل30 اصله درخت اکالیپتوس در حوالی کارخانه آرد دره شهر، 5 هکتار از مراتع منطقه بان زردگ بخش چوار و 3 هکتار از مراتع روستای سرطاف از توابع شهرستان ایلام، 6 هکتار از مراتع روستای چگنی سیروان، یک هکتار پیچر متعلق به یکی  از کشاورزان روستای اسماعیلی ایوان و 8 هکتار از مزارع تحت کشت گندم و جو روستای بلاوه خشکه در شهرستان چرداول بوده است.
یاری در پایان با بیان اینکه تحقیقات پلیس برای مشخص شدن علل و عوامل این حوادث ادامه دارد، گفت :مراتع طبیعی متعلق به همه نسل‌ها است و پلیس در برخورد با کسانی که بصورت عمدی و یا سهوی مراتع و مزرارع را آتش می‌زنند با جد یت برخورد می‌کند.
نظرات ارسال نظر