تجلیلی از فعالان فرهنگی و هنری ایلام

در آخرین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، با اجرای ویژه برنامه‌ای در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی، از فعالان فرهنگی و هنری ایلام تجلیل شد.
به گزارش فریاد، رئیس حوزه هنری ایلام در این مراسم اظهار داشت: هفته هنر انقلاب آینه‌دار حقیقت وجودی انسان و آموزه‌هایی است که در انسان به واسطه‌ی آنها در درصدد رسیدن به کمال و آرامش است.
محمدعلی قاسمی با بیان اینکه هنر انقلاب هنر فطرت پاک انسانهای آزاده و شور انگیز است و شهید آوینی آیینه‌دار حقیقتی است  که امروز در هفته هنر انقلاب از آن تجلیل می‌شود ، گفت: آوینی از منظر نگاه به حقیقت در صدد یافتن حقیقت گم‌شده‌ای است که بسیاری از گزاره‌های آن تا قبل از انقلاب رنگ فراموشی به خود گرفته بود.
رئیس حوزه هنری ایلام ادامه داد: گزاره‌هایی مانند ایثار ، شهادت، عدالت‌خواهی و از خود گذشتگی در هر نقطه از گستره‌ی هستی با فطرت انسان پیوند خورده و  دارد  آوینی سردمدار و پرچم دار آن فطرتی است که دیر زمانی که در پویش و کوشش بین سوسیالیسم و لیبرالیسم  راه جدیدی را فرا روی هنرمندان حقیقت جو گستردانده است پس بی‌سبب نیست که در  آن سوی آب‌ها بزگی چون اسپیل‌برگ نسبت به ساحت آوینی کلاه از سر برمی‌دارد و نسبت به او عرض ارادت می‌کند.
قاسمی تاکید کرد:هنر انقلاب هنر دلبستگی و همبستگی  است در هنر انقلاب دولتی و غیردولتی هیچ معنا و مفهوی ندارد و همه می‌خواهند نقش خود را به خوبی در این عرصه ایفا کنند.
نظرات ارسال نظر