استاندار ایلام:

مرغداران به تعهدات خود عمل نکردند

استاندار ایلام گفت: اتحادیه مرغداران ایلام با وجود توافقات و حمایت ها به تعهد خود عمل نکردند و همین مساله موجب بروز مشکل در بازار مرغ استان شد.
به گزارش فریاد، قاسم سلیمانی‌دشتکی در نشست ستاد تنظیم بازار استان، اظهار کرد: قرار شد کشتارگاه به اتحادیه مرغداران واگذار، نهادهای یارانه‌ای تامین و یک میلیارد تومان قرض‌الحسنه از محل صندوق به آنان پرداخت شود که براساس توافق مرغ استان را با قیمت مصوب تامین و در اختیار مردم قرار دهند اما متاسفانه علی‌رغم همه حمایت‌ها، اتحادیه مرغداران به قول خود عمل نکرد.
وی با بیان اینکه آقای دادستان مدعی العموم و پیگیر حق مردم است و اگر جایی تخلف باشد رسیدگی می‌کنند، تصریح کرد: مدیران در تصمیم‌گیری مواظب باشند و اجازه سوءاستفاده به کسی ندهند و من از مدیری که ضعیف باشد حمایت نمی‌کنم و از دادستان می‌خواهم که حرمت مدیران شکسته نشود البته به شرط آنکه مدیران حریم خود را حفظ کنند و به وظایف خود به دقت عمل کنند.
سلیمانی‌دشتکی با تاکید بر اینکه از مدیران تا مادامی که تخلفی نداشته باشند حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: کسی که مسئولیت می‌پذیرد باید پای کار باشد.
وی ادامه داد: مسئولیت قانون اجازه می‌دهد که کشتارگاه از اتحادیه مرغداران سلب و به افرادی که اهلیت دارند واگذار شود.
استاندار ایلام در خصوص تامین گوشت مرغ ایلام نیز گفت: دستگاه‌های مربوطه موظف هستند تا تعیین تکلیف وضعیت کشتارگاه از استان‌های همجوار گوشت مورد نیاز را تامین کنند و نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی هم مانع خروج مرغ به خارج از استان جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: انتظار من از مدیران این است که بحث نظارت و حضور در صحنه را انجام دهند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند.
در این نشست مصوب شد که کمیته‌ای متشکل از تعزیرات، صنعت، معدن، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و نیروی انتظامی تشکیل و پیگیر شوند اگر مرغداری مرغ برای عرضه به بازار دارد و ممانعت می‌کند به عنوان محکتر تحویل تعزیرات شود.
این کمیته ظرف مدت سه روز نحوه واگذاری کشتارگاه ایلام و فعال شدن آن را پیگیری و نتیجه را اعلام کند.
پنج‌شنبه‌ هفته‌ گذشته، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام به همراه یکی از معاونین، مدیرکل پشتیبانی امور دام، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران و رئیس یکی از کشتارگاه‌های ایلام پس از احضار و تفهیم اتهام به بازداشتگاه معرفی شدند.
اتهام این افراد اخلال در نظام عرضه و توزیع مایحتاج عمومی مردم از جمله مرغ بود.
نظرات ارسال نظر