عبدالجبار کاکایی:

تمام اقوام به اعتبار شناسنامه فرهنگی ما ایرانی هستند

به مناسبت روز بزرگداشت حکیم عمرخیام نیشابوری، شب شعر دانشجویی با حضور استاد عبدالجبار کاکایی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.
به گزارش فریاد، در این مراسم عبدالجبار کاکایی با تقدیر از معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، اظهار داشت: من تقریباً به تمام شهرهای ایران سفر کرده‌ام و خیلی جاها شعرخوانی داشته‌ام به جز استان و شهر خودم که متاسفانه از آن محروم هستیم.
کاکایی ادامه داد: از سیستم فرهنگی استان و شهر خودم گلایه‌مند هستم که در سال‌های گذشته تنها دوبار به استان خودم دعوت شده‌ام و هر دو بار نیز دانشگاه علوم پزشکی بانی این کار بوده که هم شهامت آنها و هم مهر و لطف آنها را ارج می‌نهم.
وی با اشاره به قدمت فرهنگی و تمدن ایران، اظهار داشت: سال‌ها علیرغم اینکه مرزهای زمینی ایران از هم گسیخته بود ولی جغرافیای فرهنگی ایران همچنان وجود خود را حفظ می‌کرد چنان که وقتی اقوام بیگانه در خراسان می‌تاختند شاعران ما در آذربایجان خون گریه می‌کردند در حالی که در دو اقلیم متفاوت و با دو سیستم حکومتی مجزا زندگی می‌کردند پس نام ایرانی نام بلوچ است، نام کرد است، نام ترک است و تمام اقوام ما به اعتبار شناسنامه فرهنگی ما ایرانی هستند.
در ادامه این مراسم تعدادی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام به سرودن اشعار خود پرداختند و استاد کاکایی هم در مورد آنها نظر داد.
نظرات ارسال نظر