رئیس پژوهش و فناوری پالایشگاه گاز ایلام عنوان کرد:

طرح پژوهشی پالایشگاه گاز ایلام منتخب وزارت علوم شد

رئیس پژوهش و فناوری پالایشگاه گاز ایلام گفت: طرح پژوهشی طراحی واحد غشایی نانو فیلتراسیون و الکترو دیالیز برای حذف ناخالصی های آمین در گردش شرکت پالایش گاز ایلام منتخب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد. 
به گزارش فریاد و به نقل از روابط عمومی پالایشگاه گاز ایلام، دکتر احسان نوراللهی با اشاره به اینکه در این پروژه به طراحی واحد غشایی برای خارج‌سازی ناخالصی‌های موجود در جریان آمین پالایشگاه گاز ایلام پرداخته شده است، افزود: دلایل تشکیل ناخالصی‌های آمین در فرآیند شیرین‌سازی به طور دقیق مورد مطالعه قرار گرفته است. 
وی با اشاره به اینکه ساخت و راه‌اندازی  پایلوت آزمایشگاهی مربوطه اعتبارسنجی نتایج حاصله در کلیه مراحل براساس مطالعات میدانی مورد تایید قرار گرفته است، تصریح کرد: واحد غشایی طراحی شده از واحد نانوفیلتراسیون و واحد الکترودیالیز تشکیل شده است و این طراحی براساس شدت جریان آمین پالایشگاه و میزان ناخالصی‌های موجود در آن انجام می‌شود. 
رئیس پژوهش و فناوری شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: نوع و مشخصات غشاهای تبادل یون (تبادل کاتیون و تبادل آنیون) و غشا نانوفیلتراسیون مورد استفاده در فرآیندهای الکترودیالیز و نانوفیلتراسیون مشخص و ابعاد این واحدهای غشایی به منظور خارج‌سازی آلودگی‌های موجود در جریان آمین تعیین شده است. 
دکتر نوراللهی با اشاره به اینکه این پروژه در قالب یک قرارداد پژوهشی توسط دکتر بهروز بیاتی و دکتر توران کیخاوندی انجام شده است، ابراز امیدواری کرد که نتایج این تحقیق بتواند مشکلات و ابهاماتی که دلیل تعریف این تحقیق بوده، مرتفع کند. 
نظرات ارسال نظر