نماینده مردم استان در مجلس در جمع دانشجویان دانشگاه:

شرایط سخت کشور مربوط به دولت آقای روحانی نیست

به همت تشکل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر جلال میرزایی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان این دانشگاه شرکت کرد.
به گزارش فریاد، دکتر جلال میرزایی در ابتدای این جلسه پرسش و پاسخ با بیان صحبت‌هایی در خصوص شرایط کنونی کشور، اظهار داشت: در شرایط کنونی که کشور دچار مشکل اقتصادی می‌باشد و البته این شرایط سخت کشور مربوط به دولت آقای روحانی نیست و به اقدامات خصمانه دولت ترامپ در قبال ملت ایران بر می‌گردد.
وی افزود: دولت آقای روحانی در تلاش است در شرایط کنونی علاوه بر کمک به بهبود شرایط اقتصادی کشور، به توطئه ایران هراسی آمریکا علیه ملت ایران دامن نزند و کشور با یک ادبیات حساب شده و موضع‌گیری هوشمندانه در دام نیفتد.
نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی تنها راه کمک به دولتمردان در شرایط کنونی را نقد منضصفانه دولت و نگاه آگاهانه به وضعیت کشور دانست و اضافه کرد: در شرایط حساس کشور باید فارغ از رقابت‌های مخرب سیاسی، تمام جناح‌های سیاسی به صورت عاقلانه و هوشمندانه عمل کنند و در کنار دولتمردان از تمام امکانات کشور استفاده کنند تا از این طریق، اثرگذاری فشارها و تحریم‌های آمریکا بر ملت ایران را کم کنند.
میرزایی در ادامه با گلایه از وضعیت فعلی کشور خواستار نگاه عمیق‌تر نمایندگان و مسئولین کشور به منافع ملی، نگاه عمیق و بلندمدت به مشکلات کشور، ایجاد اتاق فکر، ایجاد زمینه بحث کارشناسی و استفاده بیشتر از دیدگاه‌های صاحب‌نظران و دانشجویان شدند.
در ادامه این جلسه دانشجویان حاضر در جلسه پرسش‌های خود را با موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از دکتر جلال میرزایی پرسیدند.
حسام مرادنژادی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در این جلسه گزارشی از نحوه شکل‌گیری و وضعیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارائه کردند و در ادامه خواستار پیگیری مشکل جاده ارتباطی بانگنجاب و مشکلات دانشجویان تعهد دکترا شدند که دکتر جلال میرزایی در پاسخ به این سوالات تاکید کردند که مشکل جاده ارتباطی بین دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دانشگاه ایلام مربوط به بحث تملک اراضی می‌باشد و از طریق مکاتبه با مسئولین مرتبط در استان پیگیری می‌شود و مشکل دانشجویان تعهد دکترا نیز که مرتبط با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد از طریق کمیسیون آموزش عالی مجداً بررسی و پیگیری می‌شود.
پژمان اکبری که به نمایندگی از تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این جلسه حاضر بود سوالاتی در باب مصونیت قضایی نمایندگان مجلس، شفافیت آرای نمایندگان و دلایل واهمه برخی از آنان برای بیان آزادانه عقاید خود، نظر صریح نماینده استان در خصوص (برجام، سند ۲۰۳۰، FATF)، واکنش‌ها و نظر وی در خصوص فشارهای حداکثری ترامپ، تبدیل شدن مهران به منطقه آزاد تجاری و غیر بومی شدن شرکت پتروشمی ایلام و برخی مشکلات کارگران و مردم، توجه بیشتر و توسعه به زیرساخت‌های اربعین را مطرح کرد که نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به صورت جداگانه به آنان پاسخ گفت و بر تلاش برای حل مشکلات زیرساخت‌های اربعین، بهبود مشکلات مردم در پتروشمی ایلام تاکید کرد.
وی در پاسخ به برخی سوالات دانشجویان، عنوان کرد: بنده و سایر اصلاح‌طلبان موضعی در تقابل با موضع محکم مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نداریم. مصونیت قضایی نمایندگان تنها مربوط به دوران خدمت و دلیل برخوردار بودن از آزادی بیان می‌باشد و برای دفاع از حقوق و منافع ملی می‌باشد ولی پس از پایان دوران نمایندگی در صورت وقوع هرگونه اعمال مجرمانه توسط نمایندگان قابل پیگیری می‌باشد. در خصوص شفافیت آرای نمایندگان نیز اگر این شفافیت به مفهوم ایجاد هر گونه فشار بر نماینده مردم در بیان دیدگاه‌های خود باشد نمی‌پسندم.
در خصوص FATF  نیز با اقدمات خصمانه دولتمردان آمریکا، موضع منتقدان و مخالفان پیوستن به این کنوانسیون هم اکنون تقویت شده است که بنده نیز مستثنی نیستم و به طور کلی من نیز همچون سایر اصلاح‌طلبان نگفته‌ایم که FATF خوب است بلکه پیوستن به آن را به نفع کشور می‌دانیم.
متین نصیری به عنوان نماینده دبیران کانون‌های فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این جلسه با اشاره به برخی دغدغه‌ها و مشکلات مردم استان از جمله استقرار دفتر مرکزی مناطق نفت و گاز کشور در کرمانشاه و وجود برخی کدورت‌ها و اختلاف نظرها بین ایشان و استاندار ایلام در عزل و نصب مدیران را مطرح کرد که میرزایی در پاسخ به این سوالات وجود اختلاف نظر را امری طبیعی و لازمه توسعه استان دانست و درخصوص استقرار دفتر مناطق نفت و گاز غرب کشور در کرمانشاه نیز آن را مطابق با اساسنامه و چارت سازمانی شرکت ملی نفت ایران دانست و از اجرای طرح لرزه‌نگاری شهرستان ایلام، توسعه تنگه بیجار و راه‌اندازی طرح‌های توسعه مناطق نفتی برای کمک به اشتغال‌زایی و رفع محرومیت استان ایلام خبر داد.
قباد زیدی، از فعالین انجمن‌های ورزشی دانشگاه نیز پیگیری مجوز استخدام در برخی رشته‌های علوم پزشکی، تشریح اقدامات دولت و مجلس برای جبران خسارات سیل‌زدگان استان ایلام و میزان رضایتمندی از علمکرد خود به عنوان نماینده را مطرح کرد که جلال میرزایی ضمن پاسخ به آنها قول پیگیری این خواسته‌ها را نیز عنوان کرد.
احمدرضا محمدی و مریم احمدی نیز از دانشجویان فعال دانشگاه بودند که سوالات خود را مطرح کردند و میرزایی نیز به آنان پاسخ داد که عمده سوالات بیان شده توسط این دو دانشجو نیز در خصوص پیش‌بینی حضور حداکثری مردم در انتخابات اخیر مجلس و تعداد کرسی‌های اصولگریان و اصلاح‌طلبان در این انتخابات و نیز پاسخگویی و تشریح نحوه صرف  پول‌های آزادشده توسط آمریکا و واریزی به کشور و افزایش بی‌رویه دانشگاه‌ها در کشور و مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بود.
نظرات ارسال نظر