استاندار ایلام خبر داد:

کلنگ‌زنی پیوستن ایلام به شبکه ریلی کشور با حضور رئیس‌جمهور

استاندار ایلام گفت: عملیات اجرایی راه‌آهن ایلام همزمان با سفر ریاست‌جمهوری کلنگ‌زنی و شروع می‌شود.
 به گزارش فریاد، قاسم سلیمانی‌دشتکی با اعلام این خبر، اظهار کرد:  امسال طرح‌های بسیار خوبی در حوزه نفت و گاز، پتروشیمی، بزرگراه و آزادراه و راه‌آهن در دستور کار داریم که با اجرایی شدن آنها در امر ایجاد اشتغال و تولید گام‌های خوبی برداشته می‌شود.
وی افزود: شرکت دانا کار لرزه‌نگاری در شهرستان‌های ایوان و چرداول با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت شروع شده که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند.
استاندار ایلام گفت: میدان دانان و آبان با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی وارد فاز اجرایی شده و شرکت pp نیز در اردیبهشت ماه جاری عملیات خود را شروع کرده که انتظار می‌‎رود حداقل ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر نیرو جذب کند.
سلیمانی به در دست اقدام بودن پروژه‌های پتروشیمی دره شهر و مهران اشاره کرد و گفت: علاوه بر این طرح‌ها، کار احداث آزاد راه از حمیل به ایلام و پل زال به دهلران نیز باید پیگیری و اجرایی شود.
وی تاکید کرد: استان ایلام با وجود این طرح‌ها در سال جاری به عنوان پیشران توسعه کشور می توان تلقی کرد و باید برای عملی شدن شعار امسال که به فرموده مقام معظم رهبری رونق تولید نامگذاری شده همه باید تلاش کنیم.
نظرات ارسال نظر