مرگ 272 کارمند ستاد انتخابات اندونزی

بیش از 270 نفر از کارکنان ستاد انتخابات اندونزی در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور که ماه گذشته به طور همزمان برگزار شد، از فرط فشار کاری جان باختند.
به گزارش فریاد و به نقل از شبکه خبری سی‌ ان‌ ان، انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی اندونزی 28 فروردین ماه به صورت همزمان در یک روز برگزار شد و طی آن 192.8 میلیون نفر واجد شرایط رای دادند.
در انتخابات امسال اندونزی که بزرگترین و پیچیده ترین انتخابات یک روزه شناخته شده است، مردم این کشور در بیش از 800 هزار ایستگاه رای گیری در بیش از 17 هزار جزیره این کشور پهناور رای دادند و 6 میلیون کارمند ستاد انتخاباتی ساماندهی این انتخابات را بر عهده داشتند.
به نوشته تارنمای سی ان ان، تا شنبه شب این هفته 272 نفر از کارکنان ستاد انتخابات اندونزی به دلیل فشار کاری فراوان جان خود را از دست داده اند و یکهزار و 878 تن بیمار شده اند.
«آریف پریو» سخنگوی کمیسیون عمومی انتخابات گفت که این افراد به دلیل ناراحتی های مرتبط با فشار کاری جان باخته اند.
«ساندیاگو اونو» زوج انتخاباتی «پرابوو سوبیانتو» نامزد ریاست جمهوری اندونزی گفت که مرگ این کارکنان حاکی از ایرادهای اساسی در برگزاری این انتخابات است.
دلیل فشار کاری بیش از حد روی کارکنان ستاد انتخابات این است که دو انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی همزمان شده و این ستاد ملزم به اعلام نتایج در مدت کوتاهی شده است.
به گزارش ایرنا، نتایج انتخابات اندونزی سرنوشت سیاسی رئیس جمهوری آتی و معاون وی به همراه 20 هزار صندلی پارلمان های مختلف فدرالی، استانی و منطقه ای برای 5 سال آتی دراین کشور را مشخص خواهد کرد.
طبق نتایج شمارش های اولیه و سریع آرای این انتخابات، «جوکو ویدودو» رئیس جمهوری کنونی این کشور معروف به جوکوی از رقیبش سوبیانتو پیشی گرفته که توسط رقیب وی به چالش کشیده شده است.
طبق آمار رسمی اعلام شده آمار مشارکت عمومی در این انتخابات به بالاترین میزان خود از سال 2004 تاکنون در اندونزی رسیده است.
اندونزی با بیش از 260 میلیون نفر، بزرگترین کشور با اکثریت مسلمان جهان و چهارمین کشور پرجمعیت جهان است و نتایج انتخابات ریاست جمهوری آن نه تنها در منطقه جنوب شرق آسیا بلکه در عرصه روابط بین الملل نیز تاثیرگذار خواهد بود.
نتایج رسمی و نهایی این رقابت های سیاسی مهم و سرنوشت ساز در روز 22 ماه مه (اول خرداد) اعلام می شود.
نظرات ارسال نظر