مدیر کل بهزیستی ایلام:

فرهنگ پذیرش فرزندخواندگی در استان نهادینه شده است

مدیرکل بهزیستی ایلام از ساماندهی 38 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست توسط این سازمان در طول سال گذشته خبر داد.
به گزارش فریاد، زهرا همتی افزود: این کودکان که عمده آنها بدسرپرست بوده‌اند به دلائل مختلف نظیر طلاق والدین، زندانی، اعتیاد و یا فوت پدر و مادر به این سازمان ارجاع شده‌اند.
وی اظهار کرد: از این تعداد 28 نفر از طریق فرزندخواندگی و یا ارجاع به خانواده‌های جایگزین و بستگان ساماندهی و از 10 نفر نیز در شیرخوارگاه این سازمان نگهداری می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی ایلام تعداد کودکانی که از طریق فرزندخواندگی ساماندهی شده‌اند را هفت نفر برشمرد و اظهار داشت: با وجود اینکه روند فرزندخواندگی در این استان با همکاری مطلوب مجموعه دادگستری تسریع و تسهیل یافته ولی همچنان بیش از 100 نفر متقاضی فرزندخوانده از این سازمان هستند.
وی گفت: فرهنگ پذیرش فرزندخواندگی در استان در سال‌های اخیر نهادینه شده و زوج‌هایی که تاکنون قادر به بچه‌دار شدن نبوده‌اند، متقاضی گرفتن سرپرستی فرزند از بهزیستی هستند.
وی تاکید کرد: استقبال از فرزندخواندگی در استان تا حدی بوده که زوج‌های دارای فرزند و دختران مجرد بالای 30 سال که مشمول این قانون می‌شوند نیز اینک متقاضی فرزندخوانده از بهزیستی هستند.
به گفته مدیرکل بهزیستی ایلام با واگذاری کودکان بدسرپرست و بی‌سرپرست بعنوان فرزندخوانده به خانواده‌های متقاضی، این کودکان کانون مناسبی برای رشد پیدا کرده و از طرفی از میزان وظایف مالی و غیر مالی دولت نیز تا حد زیادی کاسته می‌شود.
وی داشتن تمکن مالی مناسب، صلاحیت اخلاقی، عدم اعتیاد به موادمخدر و گذشت پنج سال از زندگی مشترک را از جمله شرایط لازم خانواده‌ها برای دریافت فرزندخوانده از طریق بهزیستی اعلام کرد.
نظرات ارسال نظر