سردار شاکرمی:

حماسه آزادسازی خرمشهر نقطه عطف دوران دفاع مقدس است

فرمانده سپاه استان ایلام خرمشهر را نماد جهاد، شهادت، اقدام و عمل عنوان کرد و گفت: حماسه آزادسازی خرمشهر، نقطه عطف دوران دفاع مقدس است.
به گزارش فریاد، به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: تبیین حماسه آزادسازی خرمشهر که حضرت امام(ره) در وصف آن فرمود: "خرمشهر را خدا آزاد کرد" نیازمند دوران فعلی برای نسل جوان است، چرا که حماسه آزادی خرمشهر و عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس درس‌آموز برای آیندگان است که با تمسک به حبل الهی و پیروی از امر ولایت هر نشدی، شد خواهد شد.
شاکرمی در ادامه به تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی یادآور رشادت‌ها و رویدادهایی است که هر کدام از آنان فصل کامی از تاریخ ایران را به خود اختصاص و این فصول به آیندگان خواهد آموخت که فاتحان خرمشهر برای حفظ کیان این کشور از رودخانه خون عبور کردند تا سرفرارزی امروز و عزت ایران را در جهان شاهد باشیم.
وی مدد الهی، صلابت و فداکاری فرزندان این مرز و بوم را در جهان بی‌مانند دانست و یادآور شد: عملیات بیت‌المقدس که نتیجه آن آزادسازی خرمشهر بود، فرماندهانی را برای نیروهای مسلح به بار آورد که سردار شهید قاسم سلیمانی نمونه آن است که در تدبیر و حضور در میدان او جهان شگفت زده شد.
شاکرمی مدیریت بر اتفاقات اخیر را نیز نوعی دیگر از فتح خرمشهر عنوان کرد و ادغان داشت: ما در نیمه دوم ۱۴۰۱ یک فتح دیگر خرمشهر را پشت سر گذاشتیم. هماهنگی نیروهای مسلح همیشه می‌تواند موفقیت‌های بزرگی را با اتکا به خدا به دنبال داشته باشد و بار دیگر لشکریان آسمانی خداوند روی زمین صف کشیدند و شما امروز امتداد آن نسل عظیم و باشکوه را که خرمشهر را خدا آزاد کرد در قامت رزمندگان و در تاریخ دیگر مقابل دشمنان می‌بینید.فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در ادامه به موفقیت‌های فتح خرمشهر اشاره کرد و یادآور شد: علاوه بر فتح خرمشهر و خلق حماسه بزرگ در تاریخ ایران، عملیات بیت‌المقدس به دشمن فهماند که "این ملت اگر پرچم اسلام و ایمان را برافراشته نگه‌دارد در همه میدان‌ها پیروز خواهد شد".
شاکرمی در ادامه درس‌آموزی از عملیات فتح خرمشهر را در شرایط کنونی تبعیت و حرکت در صراط مستقیم تدوین شده توسط مقام معظم رهبری دانست و گفت: قدرت توکل به خداوند و رهروی امر ولایت از تمامی سلاح‌های روز جهان قوی‌تر است.


انتهای پیام/

تاریخ انتشار: ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت:11:46
نظرات ارسال نظر