حمایت کمیته امداد از هفت هزار دختر مددجو در ایلام

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: بیش از هفت هزار دختر مددجوی مجرد ۱۸ تا ۴۰ سال مورد حمایت این نهاد هستند.
به گزارش فریاد، رضا طاهری با اشاره به اینکه هم اکنون بیش از هفت هزار دختر مددجوی ۱۸ تا ۴۰ سال مورد حمایت این نهاد هستند، اظهار داشت: این افراد در طول سال خدمات متنوعی از این نهاد دریافت می‌کنند.
وی با بیان اینکه توانمندسازی این قشر از برنامه‌های کمیته امداد است، اضافه کرد: سال گذشته ۴۵ درصد از اشتغال ایجاد شده در استان که شامل بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر بودند، را زنان سرپرست خانوار و دختران مجرد مورد حمایت این نهاد را تشکیل می‌دادند که در این زمینه بیش از ۲ هزار میلیارد ریال هزینه شد.
مدیرکل کمیته امداد استان ایلام آموزش دختران مورد حمایت کمیته امداد را از دیگر برنامه‌های امداد برای این قشر برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر اینکه در طول سال برای اغلب این دختران برنامه‌های آموزش و مشاوره قبل از ازدواج برگزار می‌شود، در زمینه‌های آموزش فنی و مهارتی نیز پارسال برای چهار هزار و ۵۰۰ نفر از دختران دوره آموزش برگزار شد که در این زمینه نیز بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است.
طاهری کمک به ازدواج خانواده‌های مددجو را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد برشمرد و یادآور شد: سال گذشته بیش از یک هزار دختر مددجو با حمایت کمیته امداد به خانه بخت رفتند که در این زمینه ۲۵ میلیارد تومان صرف خرید ۵۲۰۰ قلم کالای جهیزیه برای این زوج‌های مددجو شد.
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت:11:35
نظرات ارسال نظر