نشست خبری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام با اصحاب رسانه

دکتر ولی‌اله ناصری، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام، صبح روز یکشنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه استان، به تشریح اقدامات انجام گرفته و برنامه‌های در حال اجرا جهت مدیریت مصرف برق در سطح استان پرداخت.

به گزارش فریاد، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام ضمن بیان کاهش ۴/۵ درصدی مصرف در حوزه‌های مختلف در سال گذشته، اظهار کرد: برنامه‌ی امسال وزارت نیرو این است که هیچ محدودیتی در حوزه‌های خانگی، تجاری و مشترکین نداشته باشیم.
​دکتر ولی‌اله ناصری در نشست خبری با اهالی مطبوعات استان ایلام، گفت: در سالیان گذشته با توجه به کاهش نزولات آبی، در تولید برق با مشکل مواجه بودیم اما امسال با توجه به برنامه‌های وزارت نیرو، قصد داریم که هم عدم رشد تولید متناسب با مصرف و هم میزان رشد سالانه را جبران سازیم.
وی با اشاره به اهمیت مصرف برق در ادارات، اظهار داشت: ادارات از جهت کاهش بار و فرهنگ‌سازی در کاهش مصرف نقش ویژه‌ای دارند.
ناصری از تدوین برنامه‌ی جامع برای ادارات خبر داد و گفت: برای همه‌ی ادارات کنتور هوشمند نصب شده و امسال این کنتور‌ها را کنترل‌پذیر میکنیم. بدین صورت که مصرف ادارات، هر ۱۵ دقیقه پایش می‌گردد و امکان اعمال مدیریت بار در جایی که الگوی مصرف رعایت نشود، فراهم می‌گردد .
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام ادامه داد: مصوبه هیئت وزیران ابلاغ کرده که مسائل مربوط به برق در سال جاری بسیار حائز اهمیت است و باید حتما ادارات کاهش ۳۰ درصدی مصرف را نسبت به سال ۱۴۰۰  که اعمال مدیریت بار نبوده، داشته باشند. در ساعات غیراداری هم میزان ۶۰ درصد کاهش مورد انتظار است. برنامه‌ی بعدی حوزه‌ی ادارات، تغییر ساعت کاری است. از دیگر مصوبات هیئت وزیران این است که از نیمه دوم خرداد تا نیمه اول شهریور، ساعت اداری به میزان ۱ درصد در ابتدای روز تغییر ( از ساعت ۷ به ۶) و پایان وقت اداری نیز به ساعت یک یا یک و نیم تقلیل یابد.
ولی‌اله ناصری با اشاره به اجرای برنامه‌ی وسیع « کنترل پذیری» جهت کاهش و مدیریت مصرف، برنامه‌های گذر از پیک سال ۱۴۰۲ را ارائه داد. این برنامه‌ها شامل: تعدیل بار روشنایی معابر سطح خیابان ها و پارک‌ها، کنترل‌پذیری لوازم اندازه‌گیری چاه‌های کشاورزی، بازدید و به مدار آوردن مولدهای اضطراری مراکز مهم و حیاتی، شناسایی و قطع برق مراکز استخراج رمز‌ارزها به صورت مستمر، تشکیل گشت‌های ویژه برای بررسی وضعیت بار ادارات، اطلاع‌رسانی گسترده در رسانه‌ها و تبلیغات محیطی در سطح معابر شهری و طرح پاداش صرفه‌جویی می‌باشد.
وی ضمن تشریح طرح پاداش صرفه‌جویی مشترکین خانگی، دو سیاست کلی در برنامه‌های مدیریت مصرف برق بخش خانگی در سال ۱۴۰۲ را طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی و اجرای قانون افزایش پلکانی تعرفه برای مشترکان پرمصرف عنوان کرد./ انتهای پیام

تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت:17:30
نظرات ارسال نظر