رتبه بیستم ایران در جراحی زیبایی پلاستیک در جهان

انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی پلاستیک اعلام کرد: سال گذشته ایران در عمل جراحی بینی، رتبه اول را داشت و در بررسی مجموعه جراحی‌های زیبایی، هم اکنون ایران رتبه بیستم را دارد.

به گزارش فریاد، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس نتایج بررسی انجمن بین‌المللی جراحی زیبایی پلاستیک که به تازگی منتشر شده است در سال ۲۰۲۱ جراحی های زیبایی ۱۹ و ۳ دهم درصد افزایش داشت و همچنین از چهار سال پیش تا سال ۲۰۲۱، جراحی‌های زیبایی حداقل ۳۳ درصد افزایش نشان می داد.
پیشتر آمریکا رتبه اول جراحی‌های زیبایی پلاستیک را در اختیار داشت و برزیل در رتبه دوم بود. رتبه سوم مربوط به کشوری آسیایی، یعنی چین بود و بعد از آن ژاپن و کره جنوبی، جایگاه‌های ۴ و ۵ را به خود اختصاص داده بودند. ترکیه‌، کلمیبا، مکزیک و تایلند در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار داشتند.
هم اکنون این رتبه‌بندی تغییر محسوسی دارد و آمریکا در جایگاه ششم جراحی‌های زیبایی پلاستیک قرار گرفته است.
امسال، رتبه‌های اول تا پنجم، به‌ترتیب کره جنوبی، یونان، ایتالیا، برزیل و کلمبیا هستند. تایوان هم بعد از آمریکا قرار دارد. بررسی‌های آماری این انجمن نشان می‌دهد، ایران در رتبه بیستم این فهرست قرار دارد. البته سال گذشته ایران در عمل جراحی بینی، رتبه اول را داشت اما در بررسی مجموعه جراحی‌های زیبایی، اکنون ایران رتبه بیستم را دارد.
بیشترین جراحی‌های پلاستیک هم لیپوساکشن است، جراحی پلک چشم، عمل بینی و آبدومینوپلاستی (عمل برداشتن چربی و پوست اضافه‌ای که ویژگی کشسانی خود را از دست داده است)، بیشترین عمل‌هایی است که در این کشورها انجام شده است.
از عمل‌های پرطرفدار غیرجراحی هم باید به بوتاکس، اسیدهیالورونیک، اپیلاسیون، سفت کردن پوست و کاهش چربی اشاره کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت:22:28
نظرات ارسال نظر