زائران مراسم ارتحال امام خمینی تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

روابط عمومی بیمه مرکزی از بیمه شدن زائران و تمامی افراد حاضر در مراسم بیست و هشتمین سالگرد امام خمینی خبر داد.
به گزارش فریاد، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، تمام زائران حرم امام خمینی از بامداد ۲۰ اردیبهشت تا ۲۰ خرداد از طرف ارگانها، نهاد‌های رسمی و غیر رسمی و هیات‌های مردمی با تأییدیه ستاد مرکزی ارتحال امام خمینی تحت پوشش بیمه خواهند بود.
این قرارداد که در قالب کنسرسیومی به راهبری شرکت بیمه ایران منعقد شده، شامل بیمه حوادث، عمر و مسئولیت است؛ بنابراین گزارش در بخش حادثه، بیشترین تعهد بیمه گر برای فوت و نقص عضو کلی و جزئی دائم در بخش بیمه حوادث برای هر نفر پانصد میلیون ریال و بیشترین تعهد بیمه گر در مدت بیمه نامه ۱۵۰ میلیارد ریال است.
بیشترین تعهد جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از حوادث مشمول بیمه برای هریک از بیمه شدگان مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و بیشترین تعهد بیمه گر در طول مدت بیمه نامه ۱۵ میلیارد ریال است.
همچنین برای فوت به علت بیماری برای هر نفر ۳۰۰ میلیون ریال و بیشترین تعهد بیمه گر در مدت بیمه نامه ۶۶۰ میلیون ریال است.
بیمه مرکزی اعلام کرد : بیشترین تعهد بیمه گر در خصوص استفاده از آمبولانس برای حمل و نقل متوفیان به شهرستان‌ها برای هریک از بیمه شدگان مبلغ پانزده میلیون ریال و بیشترین تعهد بیمه گر در طول بیمه نامه یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال اعلام شده است.
در بخش بیمه‌های مسئولیت حداکثر تعهد بیمه گر برای فوت و نقص عضو کلی و جزئی دائم برای هر نفر تا بیشترین معادل یک دیه راننده مقصر، بیشتر تا مبلغ دوازده میلیارد ریال و بیشتر تعهد بیمه گر در مدت بیمه نامه تا تعداد ۵۰ نفر است.
لازم به ذکر است، شروع پوشش بیمه‌ای برای زائران داخلی از زمان حرکت از مبداء و انقضای آن زمان مراجعت به مبادی اولیه و برای زائران خارجی از لحظه ورود به کشور از طریق مرز‌های هوایی، زمینی، دریایی و انقضای آن زمان خروج از حریم از مرز‌های خروجی کشور خواهد بود.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ ساعت:19:03
نظرات ارسال نظر