استقرار ۲۲۶ آمبولانس و ۲۰۰۰ نیروی انسانی در مراسم ارتحال امام خمینی (ره)

سرپرست اورژانس استان تهران از استقرار ۲۲۶ دستگاه آمبولانس، ۱۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۶۰ موتورلانس در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در تهران خبرداد.
به گزارش فریاد، به نقل از خبرگزاری پانا، محمد اسماعیل توکلی در نشست خبری کمیته بهداشت و درمان مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) که عصر امروز در سازمان اورژانس کشور برگزار شد، گفت: سی و چهارمین مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) یک مراسم عبادی، فرهنگی و سیاسی است که دستگاه‌های مختلفی در برگزاری آن مسئولیت دارند. امسال پیش‌بینی شده که یک و نیم میلیون نفر در این مراسم حاضر شوند، یعنی حدود ۱۰ برابر بیشتر ازسال‌ها قبل و به همین دلیل نیز باید تمهیدات لازم را در این خصوص اتخاذ کنیم.
وی با بیان اینکه ما در سه کارگروه اورژانس، برای امدادرسانی به هرنوع حادثه و آسیبی آمادگی لازم را داریم، گفت: گرمازدگی، مسمومیت غذایی، ترومای ناشی از تجمعات انبوه و ... از جمله مواردی است که ما آمادگی لازم را درباره آن داریم و تمهیدات لازم برای آن اتخاذ شده است.
سرپرست اورژانس تهران با بیان اینکه ۲۲۶ دستگاه آمبولانس، ۱۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۶۰ موتورلانس در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) مستقر است، گفت: دو هزار نفر از تکنسین‌های اورژانس و دستگاه‌های مرتبط با خدمات اورژانس نیز در این مراسم خدمت‌رسانی می‌کنند. این دو هزار نفر علاوه بر امدادگرانی است که ممکن است ازسوی جمعیت هلال احمر و ... مستقر شوند.
توکلی با بیان اینکه دو فروند بالگرد اورژانس نیز در محل مستقر خواهد بود، گفت: تمهیدات اورژانس به جز در مواردی که مربوط به اسکورت کاروان‌هاست، در محل حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) از ساعت ۱۴ روز ۱۳ خرداد ماه آغاز شده و به طوردائم تا پایان مراسم و تخلیه کامل جمعیت ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های ثابت وسیار نیز درآماده‌باش کامل قرار دارند، گفت: تیم‌های پشتیبانی اورژانس نیز در کنار کارشناسان وزارت بهداشت بر نحوه بسته بندی موادغذایی، سلامت آب و اقلام خوراکی و ... نظارت دارند.
به گفته سرپرست اورژانس تهران در هماهنگی انجام شده با وزارت بهداشت و شبکه بهداشت کشور، در تمامی کاروان‌های اعزامی یک کارشناسان سلامت و بهداشت نیز حضور خواهد داشت.

انتهای پیام/
تاریخ انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت:23:46
نظرات ارسال نظر