حذف تعاونی‌های غیرفعال در ایلام

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: با بررسی‌های لازم تعاونی‌های غیر فعال حذف و تعاونی‌های فعال جایگزین می‌شوند.
به گزارش خبرنگار فریاد، شهریار عباسی با بیان این که ۴۰ درصد از تعاونی‌های دارای مجوز در استان غیر فعال هستند، اظهار کرد: تعاونی‌ها نقش مهمی در تولید و ارتقا شاخص‌های اقتصادی استان در بخش کشاورزی دارند، هدف تعاونی‌ها جمع آوری سرمایه کوچک برای تولیدی بزرگ بود و اکثر کشاورزان عضو تعاونی هستند به همین دلیل نیازمند برنامه محوری هستند.
وی افزود:نیاز است مردم در جریان سود و زیان تعاونی‌ها قرار بگیرند و اطلاع رسانی لازم به عامه مردم شکل بگیرد، شائبه‌هایی پیش می‌آید که نیازمند شفاف سازی و باید همه ساله وضعیت سود و زیان تعاونی بصورت شفاف اعلام شود.
عباسی کمبود نقدینگی را یکی از مشکلات اصلی تعاونی‌های زنبورداران، مرغداران و دامداران برشمرد و یادآور شد: هر چند تسهیلات این بخش‌های کشاورزی امهال شده و ۶۴ واحد مرغداری تسهیلات جدید دریافت می‌کنند با این وجود رایزنی برای اختصاص خط اعتباری جدیدی برای تعاونی‌های فعال نیز انجام گرفته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با بیان اینکه تسهیلات کشاورزی باید برنامه محور باشد تا از انحراف آن‌ها جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: در بحث تولید گندم استان ایلام در مقایسه با سال‌های قبل رکورد زد و بیش از ۳۲۰هرار تن گندم برداشت شد، در این خصوص تعاون روستایی استان در جمع آوری و خرید گندم نقش ارزنده‌ای ایفا کرد و نیازمند تداوم فعالیت در راستای حمایت از کشاورزان هستیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به توسعه کشت کلزا در استان، اضافه کرد: ظرفیت استان برای توسعه کشت کلزا تا ۲۰هزار تن در سال است، اما سال قبل پنج هزار تن تولید شد.
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت:14:16
نظرات ارسال نظر