امکان مشاهده معدل داوطلبان بدون آزمون دانشگاه‌ها فراهم شد

سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور بر ضرورت مشاهده معدل کل و معدل کتبی مؤثر داوطلبان رشته‌های پذیرش با سوابق(بدون آزمون)‌ سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تأکید کرد.
به گزارش فریاد، دکتر علی صدر با اشاره به اطلاعیه‌های قبلی در خصوص رشته‌های پذیرش با سوابق(بدون آزمون)‌ سراسری سال ۱۴۰۲، گفت: داوطلبان همه گروه‌های آزمایشی که برای رشته‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی متقاضی شده‌اند می‌توانند اطلاعات مربوط به معدل کتبی مؤثر برای دیپلمه‌های شاخه نظری یا معدل کل مؤثر مربوط به شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دریافتی از وزارت آموزش و پرورش را تا روز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه را در درگاه my.sanjesh.org مشاهده و تأیید و یا عدم تایید را اعلام نمایند.
وی افزود: داوطلبان در صورتی که مغایرتی در اطلاعات معدل خود مشاهده کردند لازم است نسبت به انتخاب گزینه «مورد تأیید نیست و سازمان سنجش مجدداً از آموزش و پرورش استعلام نماید» اقدام کنند. بدیهی است موارد عدم تأیید توسط داوطلبان، برای بررسی مجدد به وزارت آموزش و پرورش ارسال خواهد شد که پس از دریافت معدل اصلاحی این دسته از داوطلبان از وزارت آموزش و پرورش، نسبت به اعمال آن در گزینش نهایی در رشته محل‌های پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ اقدام خواهد شد.
سرپرست معاونت آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در مورد داوطلبانی که معدل آنها از سوی آموزش و پرورش به سازمان سنجش ارسال نشده یا تاکنون دیپلم خود را اخذ نکرده‌اند، گفت: مقرر شده اطلاعات معدل این دسته از داوطلبان متعاقباً از سوی آموزش و پرورش ارسال شود لذا در صورت ارسال معدل آنها از سوی آموزش و پرورش به این سازمان، معدل ارسالی اوایل مهرماه در سامانه برای مشاهده و تأیید درج خواهد شد.
دکتر صدر تأکید کرد: برای داوطلبانی که معدل آنها توسط آموزش و پرورش ارائه نشود با توجه به اینکه در زمان مشاهده کارت ورود به جلسه و همچنین در زمان انتخاب رشته امکان مشاهده و ویرایش معدل به آنها داده شده بود، معدل خوداظهاری در گزینش نهایی رشته محل‌های پذیرش صرفاً باسوابق تحصیلی، در نظر گرفته خواهد شد و در صورت مغایرت، قبولی داوطلب لغو و هیچ گونه اعتراضی قابل پذیرش نخواهد بود.
وی با اشاره به ضرورت مطالعه دقیق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در مورد پذیرش در رشته‌های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، خاطرنشان کرد: داوطلبانی که برای ثبت‌نام و انتخاب رشته محل‌ها صرفاً براساس سوابق تحصیلی از تاریخ ۳۱ مرداد تا ۲۰ شهریور اقدام کرده‌اند معدل دریافتی آنها متعاقباً در اوایل مهر ماه از آموزش و پرورش اخذ و برای تأیید نمایش داده خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت:10:01
نظرات ارسال نظر