بیش از ۴ هزار مورد نظارت بهداشتی دامپزشکی ایلام در ایام اربعین

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی ایلام گفت: در ایام اربعین ۴ هزار و ۵۳۸ مورد بازدید نظارت بهداشتی دامپزشکی بر مواکب و رستوران‌های ایلام انجام شده است.
به گزارش فریاد، محمدحسین ابراهیم‌پور اظهار کرد: در ایام اربعین ۴ هزار و ۵۳۸ مورد بازدید نظارت بهداشتی دامپزشکی بر محل‌های عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی، مواکب و رستوران‌های ایلام انجام شده است.
وی افزود: با توجه به حضور میلیونی زائران اربعین در استان ایلام، نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی در ایام اربعین به صورت ویژه در ۲ شیفت انجام شده است.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان ادامه داد: ۲۹ اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی در سطح استان ایلام فعال بودند و بر فرآورده‌های خام دامی مورد استفاده در مواکب و رستوران‌ها نظارت بهداشتی انجام دادند.
وی افزود: از تمامی ظرفیت‌های نظارتی دامپزشکی شهرستان‌های استان برای ایام اربعین و بازدید‌های بهداشتی در شهر مهران استفاده شد.
ابراهیم پور بیان کرد: نظارت دامپزشکی بر فرآورده‌های خام دامی از جمله گوشت قرمز و مرغ صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: طی بازدید‌های نظارتی دامپزشکی یک هزار و ۵۰۷ کیلوگرم فرآورده خام دامی ضبط همچنین یک هزار و ۳۵۱ کیلوگرم فرآورده معدوم سازی صورت گرفته است.
ابراهیم پور یادآور شد: ۷۸ مورد اخطاریه بهداشتی و ۴۴ متخلف به مراجع قضایی معرفی شده و ۳ واحد پلمپ و ۶۴ مورد نمونه گیری انجام شده است.
شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف فرآورده‌های خام دامی به شماره ۱۵۱۲ تماس حاصل نمایند.
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۴۰۲ ساعت:19:30
نظرات ارسال نظر