برگزاری مراسم تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام

آیین تکریم و معارفه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت و سایر مدیران استانی برگزار شد.
مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور فقید و همراهانشان گفت: در حوزه فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم رویکردهای بزرگی از جمله تحقق عدالت فرهنگی مد نظر است و رئیس جمهور شهید بزرگترین حامی ما در تحقق این مهم بودند.
«مهدی رمضانی چابکی» با بیان این مطلب که فضای پر از نشاط و آرام و پر انرژی در حوزه فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم قابل مشاهده است، افزود: در مسیر مسائل فرهنگی و هنری یک اصلاح ریلی صورت گرفته و این مسیر برای حامیان فرهنگ و هنر با حمایت و نظارت وزارت هموار گردیده است.
مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کنگره بزرگ اربعین حسینی گفت: اربعین مشخصا در استان ایلام یک رویکرد فرامرزی است و توجه و اعتبار اختصاصی برای این رویداد بزرگ در استان در نظر گرفته شده است و امیدواریم این روند در آینده هم ادامه‌دار شود.
وی در پایان به ظرفیت‌های عظیم هنری و رسانه‌ای در سطح ملی در استان اشاره و توجه ویژه وزارت به استان ایلام را ضروری دانست.
علی هوشمند مدیر سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور فقید و هیات همراه گفت: با لطف و عنایت خداوند توفیق یافتم که طی دو سال خدمتگذار مردم شریف و امام حسینی و اربعینی ایلام باشم.
هوشمند به کارهایی که طی مدت خدمت انجام گرفته اشاره کرد و گفت: تدوین نقشه مهندسی فرهنگ استان، برپایی قرارگاه رسانه ای اربعین در شهرستان مهران و موکب «شین» در سه راهی کارزان با همکاری حوزه هنری و بسیج هنرمندان و بسیج رسانه استان، ارتقاء رتبه استان با ۱۰ پله صعود به جایگاه بیست و یکم کشور از نظر جذب اعتبارات نسبت به کل کشور از دیگر اقدامات این اداره کل است. 
وی افزود: از دیگر اقدامات این اداره کل طی دو سال گذشته رشد سالانه مساجد کانون‌های هنری و فرهنگی و نمایش (کرنر زیر درختان بلوط) به جهت تکریم شهدای زمین فوتبال چوار و با سفارش رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین در حوزه نشاط اجتماعی تئاتر طنز (تی تالی) از اهم اقدامات دو سال فعالیت و خدمت به مردم شریف استان بود.
در این مراسم از زحمات و خدمات علی هوشمند مدیر کل سابق با اهدای لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد و «علی هلشی» به عنوان مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شد.
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت:16:01
نظرات ارسال نظر