سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومانی بنیاد برکت در استان ایلام

به گزارش فریاد، کریم رحیمی در گفتگو با فریاد با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نزدیک به 9 سال است که در استان ایلام فعالیت می‌کند، عنوان داشت: در این مدت نزدیک به 600 میلیارد تومان در قالب بنیاد برکت در استان سرمایه‌گذاری شده است.
وی تصریح کرد: بنیاد برکت در زمینه‌های محرومیت‌زدایی، ساخت و تعمیر مسکن محرومین، کمک‌های معیشتی، حمایت از زوج‌های نابارور، بیماری‌های صعب‌العلاج، سیل، زلزله و کرونا سرمایه‌گذاری کرده است. 
دبیر جهادی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره نحوه سرمایه‌گذاری بنیاد برکت اظهار داشت: این بنیاد یا به صورت مشارکتی و یا به صورت وام در طرح‌های زودبازده، اشتغال خانگی و صنایع کوچک سرمایه‌گذاری می‌کند و بیش از 98 درصد این طرح‌ها هم اکنون پابرجا هستند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
کریم رحیمی به وظایف دبیر جهادی ستاد اجرایی اشاره کرد و گفت: کمک‌رسانی، مشارکت در ساخت و تعمیر مسکن محرومین و کمک‌های مومنانه از وظایف دبیر جهادی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) است. 
وی ادامه داد: از زمانی که بنده به عنوان دبیر جهادی ستاد در استان ایلام فعالیت می‌کنم چندین مرحله توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی در زمینه کمک‌های مومنانه را در دستور کار داشته‌ایم و به عنوان مثال در ماه رمضان به غیر از اینکه تست غربالگری و تست رایگان کرونا را در بین مردم انجام دادیم، 17000 بسته معیشتی و 20000 بسته بهداشتی در بین مردم توزیع شد. 
وی یادآور شد: یک مرحله رزمایش پروتئینی هم داشتیم که بیش از 50000 بسته پروتئینی در بین مردم توزیع شد. 
دبیر جهادی ستاد اجرایی فرمان امام(ره)با بیان این نکته که چهارمین مرحله رزمایش احسان و همدلی  در دستور کار است، بیان کرد: در این مرحله قرار است 30000 بسته معیشتی و 30000 بسته بهداشتی را در سطح استان توزیع کنیم که از زمان شیوع کرونا تا به امروز نزدیک به صدهزار بسته معیشتی توسط ستاد اجرایی در بین مردم توزیع شده است و قرار است که ستاد، یک میلیون بسته معیشتی را در سراسر کشور توزیع کند.
کریم رحیمی به فرایند توزیع کمک‌های مومنانه در بین مردم اشاره کرد و گفت: گروه‌های جهادی، سمن‌ها، هیئت‌های مذهبی و انجمن‌های خیریه که در سامانه احسان (ehsan.ir) ثبت نام کرده‌اند در تقسیم این بسته‌ها در بین محرومین به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کمک می‌کنند. 
وی افزود: در حال حاضر بیش از 300 گروه در سامانه احسان ثبت نام کرده‌اند و بنابر اولویت شهرستان‌ها و سهمیه آنها، این بسته‌ها در بین خانواده‌های نیازمند شناخته شده تقسیم می‌شوند.
رحیمی تاکید کرد: نحوه ارائه و توزیع اقلام زیر نظر مستقیم نماینده ولی فقیه در استان انجام می‌شود.
دبیر جهادی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان به رزمایش مشق احسان اشاره کرد و گفت: یک مرحله رزمایش مشق احسان را در دستور کار داشتیم که بنیاد برکت به صورت مشارکتی با گروه‌های جهادی در بین دانش‌آموزان مناطق محروم 13000 کیف مدرسه تهیه و توزیع کرد.
رحیمی ادامه داد: یک مرحله هم رزمایش تهیه جهزیه با گروه‌های جهادی را در دستور کار داشتیم که 12 قلم جهزیه در ولادت حضرت خدیجه(س) به زوج‌های نیازمند اهدا شد.
وی با بیان این نکته که بنیاد برکت از بیماران خاص هم حمایت می‌کند، اظهار داشت: بیماران خاص و صعب‌العلاجی که تحت پوشش بیمه‌ای نیستند به بنیاد برکت معرفی می‌شوند و در تمامی مراحل درمان تحت پوشش این بنیاد قرار می‌گیرند.
وی اضافه کرد: بنیاد برکت از درمان زوج‌های نابارور در تمامی مراحل درمانی حتی بعد از به دنیا آمدن بچه از آنها حمایت می‌کند.

مصاحبه و انتشار: فردین حسینی